USG ginekologiczne

Ostatnio jeden z lekarzy, który pracuje na Podhalu, wspomniał, że na jego oddziale jest lekarz, który nie robi USG. To skłoniło nas do rozmyślań. Rzeczywiście USG jako metoda badań, jest powszechna, ale dawniej lekarze nie byli jej uczeni na studiach. To pokazuje, jak medycyna się zmienia. Mówi się, że co 10 lat wiedzę medyczną trzeba pozyskać od nowa. Tak szybkie są zmiany. My to rozumiemy.

Korzystamy z wysokiej klasy aparatów USG firmy Samsung, z których każdy jest wyposażony w głowicę do badania dopochwowego, głowicę przezbrzuszną, głowicę wolumetryczną do badań z wykorzystaniem technologii 3D/4D oraz głowicę liniową do badania gruczołu piersiowego.
Badanie USG odbywa się na komfortowej leżance, na której przed każdym badaniem umieszczany jest jednorazowy podkład.
Badania przezpochwowe odbywają się z wykorzystaniem jednorazowych osłonek lateksowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wykonujemy badania z wykorzystaniem funkcji Doppler, Color Doppler i Power Doppler. Technologia ta – w kolorowy sposób – umożliwia badanie przepływu krwi przez naczynia krwionośne, zarówno płodu (tętnice pępowinowe, tętnice środkowe mózgu, przewód żylny), jak i w naczyniach pacjentki (tętnice maciczne, zmiany patologiczne w obrębie narządu rodnego, unaczynienie guzów jajnika, unaczynienie mięśniaków macicy) czy też unaczynienie zmian w obrębie gruczołu piersiowego.

W przypadku badań 3D/4D płodu oferujemy możliwość przesyłania zdjęć oraz filmów z badania do samrtfona rodziców do aplikacji Hello Mom.