Efekty HIFU – od czego zależą?

Zagiegi Hifu Wrocław

Efekty liftingu HIFU zależą przede wszystkim od odpowiedniej kwalifikacji. Nieinwazyjny i przez to tak lubiany przez kobiety lifting twarzy i ciała daje spektakularną poprawę wyglądu, pod warunkiem że  jest prawidłowo dobrany do potrzeb skóry. Dlatego w FemiMea Estetica kładziemy duży nacisk na odpowiedni dobór technologii.

Na co działa lifting HIFU?

Modną technologię HIFU wykorzystujemy w naszym centrum w Bielanach Wrocławskich przede wszystkim do nieinwazyjnego face-liftingu, czyli uniesienia rysów twarzy. Skoncentrowane ultradźwięki, emitowane przez wysokiej klasy urządzenie SonoCare, napinają wiotczejącą skórę policzków, unosząc owal i modelując linię żuchwy. Efekty HIFU w tym obszarze nazywany są V-liftingiem, ponieważ spełniają marzenie o owalu, którego kształt zbliżony jest do litery V. Pacjentki wybierają technologię HIFU, aby pozbyć się tzw. chomików, które powstają właśnie z powodu wiotczenia i opadania skóry policzków.

Oczywiście nie można się spodziewać, że HIFU wysmukli owal u osoby, która ma np. masywną podstawę twarzy z powodu przerostu mięśni żwaczy. W takiej sytuacji potrzebna będzie inna technologia. Dlatego w FemiMea Estetica podkreślamy – to odpowiednia kwalifikacja sprawia, że HIFU daje efekty. Tę technologię stosujemy wszędzie tam, gdzie chcemy zregenerować i obkurczyć zwiotczałe włókna kolagenowe i napiąć tkanki. Długotrwale natomiast pobudzić także syntezę nowego kolagenu i w ten sposób na przestrzeni kilku miesięcy stale ujędrniać skórę.

Efekty HIFU na szyi i dekolcie

Liftingi HIFU – podobnie do liftingów chirurgicznych – możemy wykonywać na konkretnych piętrach twarzy. A więc możemy np. połączyć lifting policzków z zabiegiem napinającym skórę podbródka, szyi, a nawet dekoltu. To wręcz jeden z najczęściej wybieranych pakietów odmładzających. Stosowany u kobiet, którym przeszkadzają nie tylko chomiki, lecz także wiotka tzw. indycza szyja oraz zmarszczki-obręcze na szyi, a także siateczka drobnych zmarszczek między piersiami. HIFU na dekolcie daje dobre efekty u kobiet, które narzekają na zmarszczki senne, zagniatające się w ciągu nocy. Skłonność do takich zmarszczek wynika bowiem z utraty jędrności skór, a to główne wskazanie dla HIFU.

Uniesienie (lifting) brwi i odmłodzenie oka po HIFU

Górne piętro twarzy także odmładza technologa HIFU, czyli wysoko skoncentrowane ultradźwięki. Po pierwsze SonoCare obkurcza cienką i starzejącą się skórę pod oczami. Dzięki temu zmniejszają się worki pod oczami i wygładzają kurze łapki. Dodatkowo HIFU napina wiotczejącą skórę czoła, a zabieg w tym obszarze nazywany jest nieinwazyjnym liftingiem brwi. To świetna alternatywa dla skalpela! Szczególnie że efekty HIFU masz bez bólu, rekonwalescencji, a w dodatku zabieg możesz wykonać o każdej porze roku, bez względu na nasłonecznienie.

Czy HIFU daje efekty w zabiegach na ciało?

Technologię  HIFU stosujemy z powodzeniem do ujędrniania i napinania wiotkiej skóry brzucha, ramion, ud, kolan, pośladków, pleców. Jest to możliwe dzięki temu, że skoncentrowana wiązka dali ultradźwiękowej dociera nie tylko do skóry właściwej, lecz także do warstwy podskórnej. A konkretnie do powięzi mięśniowej, którą także obkurcza. Dlatego HIFU nazywany jest najgłębiej działającym liftingiem bez skalpela. Działa wielopoziomowo, mimo że w trakcie zabiegu nie ma przerwania ciągłości naskórka czy bólu. I nie ma też rekonwalescencji.

Wielowymiarowe ujędrnienie ciała doceniają trzy grupy pacjentek. Po pierwsze efekty napięcia wiotkiej skóry po HIFU doceniają kobiety dojrzałe, które obserwują u siebie „luźną” skórę ramion, czyli tzw. pelikany. Taka wiotkość przeszkadza także po wewnętrznej stronie ud, na pośladkach czy brzuchu. Druga grupa kobiet, które zgłaszają się na zabiegi HIFU do FemiMea Estetica, to pacjentki po porodach. Najczęściej chcą się pozbyć „pociążowego” brzuszka. Trzecia grupa to wreszcie pacjenci, którzy są na diecie i mimo zmiany rozmiaru i spadku wagi, nie są zadowoleni, ponieważ  przeszkadza im wiotkość skóry. Mają wrażenie, że ciało zmieniło rozmiar, a skóra jakby za nim nie nadążała. Wtedy właśnie przychodzą na lifting HIFU. Zwłaszcza że skoncentrowane ultradźwięki nie tylko napinają skórę i powięź mięśniową, lecz także przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Efekty HIFU a technologia SonoCare

Wybraliśmy SonoCare do naszej kliniki, ponieważ zależy nam na efektach i bezpieczeństwie. Urządzenie HIFU SonoCare posiada najlepszą rozdzielczość (10 MHz) i zapewnia bezpieczną energię cieplną (45-48 stopni Celsjusza) poprzez wywoływanie nano-wibracji. I jest to dzięki temu bezpieczne dla tkanek. Nano-wibracje emitowane przez SonoCare mają mniejszą amplitudę niż grubość błony komórkowej. Ale technologia Multi Wave sprawia, że skoncentrowane ultradźwięki docierają także na maksymalną głębokość. Dzięki temu wywołują bezpieczny efekt terminy możemy osiągać napięcie skóry i powięzi oraz redukować tkankę tłuszczową. Jednocześnie SonoCare poprawia nawilżenie i wzmacnia barierę skórną, za sprawą efektu fizycznego.

Zobacz jeszcze:
Zagiegi Hifu Wrocław
News
Efekty HIFU – od czego zależą?

Efekty liftingu HIFU zależą przede wszystkim od odpowiedniej kwalifikacji. Nieinwazyjny i przez to tak lubiany przez kobiety lifting twarzy i ciała daje spektakularną poprawę wyglądu,