Indywidualna Szkoła Rodzenia w FemiMea

Cały kurs składa się z 6 godzin spotkań z doświadczoną na Bloku Porodowym położną. Program podzielny jest na 3 dwugodzinne spotkania, których termin jest indywidualnie ustalany pomiędzy ciężarną (parą), a położną.

 

W trakcie pierwszego ze spotkań tłumaczymy fizjologię porodu, przygotowujemy plan porodu, rozmawiamy o znaczeniu aktywności w czasie porodu, przygotowaniu ciała i głowy do porodu, ćwiczymy pozycje wertykalne.
Omawiamy przygotowanie do zabiegu cięcia cesarskiego, możliwe dolegliwości po tym zabiegu, omawiamy prawidłowy przebieg połogu i zwracamy uwagę na rzeczy, które powinny nas zaniepokoić w tym czasie.

Przebieg kolejnych spotkań

Kolejne ze spotkań to przygotowanie do karmienia piersią, kiedy omawiamy fizjologię laktacji, warunki jej prawidłowego przebiegu, wskaźniki skutecznego karmienia, pozycje do karmienia piersią, wykonujemy również ćwiczenia praktyczne na fantomie.

Trzecie spotkanie dotyczy fizjologii noworodka, okresów przejściowych u noworodka, procesów adaptacyjnych, badań przesiewowych w szpitalu, higieny i pielęgnacji, ćwiczymy kąpiel noworodka z użyciem fantomu.

Istnieje możliwość indywidualnej szkoły rodzenia w Państwa domu, szczegóły ustalamy z rejestracją Centrum.

Monika Adamek – Położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny