Tropokolagen Wrocław

Chcesz poprawić swoje życie seksualne po urodzeniu dziecka oraz pozbyć się szpecących blizn poporodowych i po zabiegu cesarskiego cięcia? Przyjdź do Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea na zabieg z wykorzystaniem tropokolagenu. Twoje okolice intymne zostaną zregenerowane, a współżycie znów będzie przyjemne i satysfakcjonujące. Preparaty na bazie tropokolagenu mają istotne zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Przyczyniają się do zwiększenia sprężystości oraz elastyczności skóry i tkanki podskórnej.

Wraz z upływem czasu, fibroblasty, czyli komórki tkanki łącznej, nie są w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości kolagenu, aby utrzymać skórę w zadowalającej kondycji. Warto wiedzieć przy tym, że ubytek kolagenu jest odpowiedzialny za procesy starzenia się skóry i tkanki podskórnej.

Na szczęście tropokolagen, wprowadzony do organizmu za pomocą iniekcji, doskonale uzupełnia ubytki włókien kolagenowych. Sprzyja ponadto regeneracji włókien kolagenowych, przywracając ich elastyczność i wytrzymałość.Nieprzypadkowo preparat ten doskonale sprawdza się w zabiegach medycyny estetycznej, która ma wiele zwolenniczek także wśród Pacjentek gabinetów ginekologicznych. Zabiegi z użyciem tropokolagenu cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju i coraz więcej przedstawicielek płci pięknej nader chętnie z nich korzysta. Panie otwarcie przyznają, że się na nie zgłaszają.

Dlaczego Kobiety coraz chętniej korzystają z zabiegów, podczas których stosuje się preparaty na bazie tropokolagenu?

Po pierwsze, aby pozbyć się kompleksów, wynikających z niedoskonałości na skórze, takich jak np rozstępy oraz w celu leczenia blizn po cesarskim cięciu, czy poporodowym nacięciu krocza.Po drugie, aby poprawić wygląd okolic intymnych, które ucierpiały wskutek przebytych ciąż oraz porodów. Regeneracja okolic intymnych ma zwiększyć poczucie własnej atrakcyjności oraz jakość doznań seksualnych, aby można było czerpać większą radość z seksu.Kiedy jeszcze zastosowanie iniekcji skłania Panie do wykonania zabiegu z użyciem tropokolagenu?Po trzecie, w procesie gojenia ran po zabiegach operacyjnych, aby ułatwić ich leczenie.

Czym jest tropokolagen?

Tropokolagen typu I jest podstawowym składnikiem kolagenu, znajdującego się w ludzkim organizmie.Warto, abyś wiedziała, że kolagen jest to proteina, która zdecydowanie najczęściej znajduje się w organizmie człowieka (stanowi 5-6 procent masy ciała dorosłego człowieka).Tropokolagen jest najmniejszą cząsteczką kolagenu, będącego jednym z najczęściej występujących białek w naszym organizmie.W Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea wykonujemy nowatorskie zabiegi mezoterapii tropokolagenem Guna (Tropocollagen Guna), wykorzystywane przede wszystkim w:
 • regeneracji skóry i tkanki podskórnej (okolice intymne)
 • leczeniu blizn poporodowych i pooperacyjnych
 • leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu w postaci iniekcji okołocewkowych. Aby zwiększyć efekt zabiegu najczęściej podanie tropokolagenu poprzedzone jest zabiegiem HiFu.
Preparaty stosowane w trakcie zabiegu zawierają tropokolagen, czyli występujące naturalnie w tkankach białko, z którego tworzą się włókna kolagenowe, będące zasadniczym składnikiem tzw. biorusztowania skóry, odpowiedzialnego za spoistość tkanek i ich wytrzymałość na rozciąganie.

Na czym polega działanie mezoterapii tropokolagenem?

Otóż powoduje ona natychmiastową odbudowę włókien kolagenowych błony śluzowej, skóry i tkanki podskórnej z cząstek tropokolagenu, bez konieczności oczekiwania na pobudzenie mechanizmu neosyntezy kolagenu przez fibroblasty.Zastosowanie preparatów z tropokolagenem pobudza dodatkowo proliferację, czyli namnażanie fibroblastów oraz ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki podskórnej, co pomaga skutecznie walczyć z procesem starzenia skóry.Zabieg z użyciem tropokolagenu znajduje także zastosowanie w leczeniu blizn i rozstępów oraz w procesie gojenia ran.– Jakie są zalety tropokolagenu? – pyta Pani Elżbieta, jedna z Pacjentek Centrum FemiMea.
 • zdolność do natychmiastowego działania „naprawczego” – tropokolagen znacząco poprawia wygląd tkanki, poprzez zwiększenie jej elastyczności i sprężystości
 • olbrzymią zaletą tropokolagenu jest brak przeciwwskazań do zabiegu w trakcie karmienia piersią
 • technologię tę stosuje się w zakresie medycyny estetycznej. Ponadto jest ona wykorzystywana w procesie gojenia ran, w leczeniu bólu narządów ruchu, we wspomaganiu leczenia blizn i rozstępów oraz leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu
 • tropokolagen jest bezpieczny – nie wywołuje działań ubocznych, jak np: ból, obrzęk, zaczerwienienie
 • jest skuteczny (skuteczność poparta badaniami), zapewnia długotrwałe efekty (są widoczne po kilku zabiegach)

Produkty tropokolanegu wykorzystywane w FemiMea pochodzenia zwierzęcego wyroby medyczne klasy III. Występują w postaci sterylnych fiolek gotowych do iniekcji, a dzięki temu są gotowe do wykonania zabiegu.

Wskazania do stosowania tropokolagenu. Preparaty te wykorzystuje się:

 • w leczeniu blizn po porodach, operacjach, zabiegach laserowych oraz po usuwaniu znamion
 • w leczeniu rozstępów w fazie zapalnej i zanikowej, powstałych po utracie wagi albo odchudzaniu
 • w rewitalizacji okolic intymnych u dojrzałych Pań
 • w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu
 • aby zwiększyć komfort w sferze życia seksualnego po urodzeniu dziecka oraz menopauzie
 • regeneracja okolic intymnych po wdrożeniu leczenia onkologicznego
 • regeneracja skóry
 • aby ujędrnić tkankę łączną
 • w leczeniu bólu.

Zapraszamy na konsultacje przed zabiegiem ginekologii estetycznej do jednego z ginekologów w FemiMea.