HiFu Wrocław

W organizmie kobiety z wiekiem oraz w wyniku przebytych ciąż następują zmiany, są to na przykład różnego stopnia utrata elastyczności pochwy, ścieńczenie śluzówki pochwy, osłabienie tkanki mięśniowej co może powodować zespół rozluźnienia pochwy oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu. Naprzeciw tym problemom wychodzi ginekologia estetyczna, a dokładniej intymne ultradźwięki, dzięki czemu możemy zaoferować Paniom zabiegi rewitalizacji pochwy.

To wysoko skoncentrowana fale ultradźwiękowe, które działają w precyzyjny sposób na dokładnie zadanej głębokości wnętrza pochwy. Wykonywane przez nas zabiegi ginekologii estetycznej trwają około 30-40 minut i wykonywane są dwoma głowicami, najpierw do pochwy wprowadzana jest pierwsza, która emituje intymne ultradźwięki na głębokości 4,5 mm, a druga 3 mm. 

Dzięki efektowi tzw. termoablacji w rejonie objętym działaniem fal pobudzane są naturalne procesy odbudowy kolagenu (tzw. neokolagenogeneza) oraz regeneracja elastyczności (tzw. neoelastogeneza) śluzówki pochwy. Zabieg ma również pozytywny wpływ na tkankę mięśniową. Dzięki użyciu urządzenia vagitight hifu możemy walczyć m.in. z zespołem rozluźnienia pochwy, wysiłkowym nietrzymaniem moczu, obserwujemy także wzrost satysfakcji z życia seksualnego oraz zmniejszenie częstości infekcji intymnych.

Zabiegu nie możemy wykonywać w czasie krwawienia miesiączkowego, aktywnej infekcji okolic intymnych ani w czasie ciąży.

Kwalifikacja do zabiegu HiFU

Kluczowa jak przy każdym zabiegu ginekologii estetycznej jest odpowiednia kwalifikacja do badania oraz doświadczenie lekarza wykonującego. Pacjentka wymaga specjalnego przygotowania przed zabiegiem. Około 10 dni przed zabiegiem zalecamy stosowanie dopochwowych preparatów z kwasem hialuronowym (np. Mucovagin), które zapewniają odpowiednie nawodnienie poszczególnych warstw pochwy. Ważne aby w tym czasie spożywać min. 2,5 płynów dziennie, wyleczenie ewentualnych infekcji intymnych i posiadanie nie starszej niż rok cytologii lub ujemnego testu na obecność wirusa HPV. Przed zabiegiem w ramach wizyty kwalifikacyjnej wykonywane jest badanie ginekologiczne i USG narządu rodnego.

PO ZABIEGU HIFU ŚLUZÓWKI POCHWY PACJENTKA OTRZYMUJE PRECYZYJNE ZALECENIA.

W trakcie kiedy aplikujemy do wnętrza pochwy, intymne ultradźwięki pacjentka może odczuwać uczucie ciepła, uczucie pieczenia, zabieg może też wywoływać przejściowy dyskomfort oraz przejściowy obrzęk. Co ważne zabieg ten, stosowany w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu jak również kiedy jego celem jest poprawa jakości życia seksualnego, nie powoduje krwawienia ani nie uszkadza śluzówki pochwy. W związku z tym okres rekonwalescencji pozabiegowej praktycznie tutaj nie istnieje. Po zabiegu, w którym wykorzystaliśmy fale ultradźwiękowe, osiągając zwężenie pochwy i jej regeneracje pacjentka powinna dalej przez min. 10 dni dużo pić (min. 2,5 litra płynów dziennie) oraz powstrzymać się około 7-10 dni od współżycia płciowego.

Zabieg HiFU pochwy – efekty

Pełna regeneracja i odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych wnętrza pochwy trwa do 90 dni, w czasie tym również mięśnie pochwy stają się bardziej elastyczne i sprężyste. Zwykle do osiągnięcia efektów zmniejszenia wysiłkowego nietrzymania moczu, czy też rozluźnienia mięśni pochwy wystarczy jeden zabieg hifu, czasem potrzebny jest drugi. Więcej o zabiegu HiFu przeczytasz w tym artykule.