Zabieg hifu pochwy opinie

Opis artykułu

Jakie opinie ma zabieg HIFU do liftingu pochwy?

Zabieg hifu high intensity focused ultrasound do bezinwazyjnego liftingu pochwy, obecnie dominujący w ginekologii estetycznej, ma wśród kobiet entuzjastyczne opinie. HIFU SonoCare bezinwazyjnie obkurcza i ujędrnia wiotkie tkanki pochwy, likwiduje suchość pochwy, pobudza naturalne procesy odbudowy kolagenu, dlatego nazywany jest liftingiem miejsc intymnych. Efekty ujędrnienia po medycznym zabiegu HIFU występują nie tylko wewnątrz pochwy, ale obejmują także zewnętrzne narządy płciowe. Zabieg intymny przyczynia się do rewitalizacji pochwy przez co wpływa na poprawę życia seksualnego kobiet oraz rozprawia się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Dla kogo jest zabieg pochwowy HIFU w ginekologii?

Lifting miejsc intymnych przestaje być tematem tabu. Kobiety dbając o zdrowie, są coraz bardziej świadome, że jakość życia intymnego ma znaczenie.

Nieinwazyjny lifting pochwy HIFU ( high intensity focused ultrasound) jest więc dla kobiet , które nie chcą biernie godzić się z takimi problemami jak zespół rozluźnienia pochwy po porodzie (uzyskujemy zwężenie pochwy), suchość i atrofia – zanikanie tkanek pochwy związane z wiekiem (co zwiększa częstość infekcji intymnych) czy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zwłaszcza że mają do dyspozycji całkowicie bezbolesne metody, niewymagające rekonwalescencji.

Wśród wszystkich technologii ginekologii estetycznej dziś dostępnych wiedzie prym technologia HIFU, ponieważ nie uszkadza śluzówki pochwy, a przy tym daje szybkie i długotrwałe efekty, utrzymujące się do 2 lat.

Opinie o skuteczności jaka dają intymne ultradźwięki w zabiegach liftingu pochwy?

Technologia HIFU jest optymalna do liftingu tkanek pochwy, ponieważ skoncentrowane ultradźwięki mają najgłębsze działanie wśród wszystkich technologii nieinwazyjnych pochwy umożliwiając jej regenerację.

Nie chodzi tutaj o głębokość penetracji wnętrza pochwy, lecz o dotarcie odmładzającej energii w głąb tkanek w przekroju. To tak jak w zabiegach estetycznych twarzy, można wykonywać powierzchniowe zabiegi, ale można też stosować głęboki lifting HIFU, który obejmuje cały przekrój skóry właściwej oraz głębiej struktury powięzi, na poziomie której operują chirurdzy plastyczni. Właśnie dlatego jest tak dużo pozytywnych opinii podkreślających wysoką skuteczność zabiegów HiFu gdy potrzebne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu czy też pojawiają się objawy zespołu rozluźnienia pochwy.

Podobnie przy liftingu miejsc intymnych energia HIFU penetruje tkanki nawet na głębokości 4.5 mm. Tymczasem ablacyjne lasery CO2 docierają tylko na głębokość do 2mm. Co to oznacza dla pacjentek? HIFU to głęboki lifting i silne obkurczenie śluzówki pochwy, także na głębokości powięzi i w okolicy więzadeł. A na tym szczególnie nam zależy podczas liftingu miejsc intymnych.

U ok. 40% kobiet po ciąży i naturalnym porodzie rozciągają się nie tylko ściany pochwy, ale także więzadła, powięzi i mięśnie dna miednicy. Dochodzi także do poluzowania mięśni pochwy.

Objawy, na które skarżą się kobiety, to:

·      obniżenie satysfakcji seksualnej,

·      luźność pochwy,

·      większa podatność na infekcje,

·      wysiłkowe nietrzymanie moczu, wynikające z osłabienia mięśni dna miednicy.

Nie tylko dojrzałe pacjentki, ale także młodsze kobiety po porodach czy aktywnie uprawiające sport, zgłaszają się z problemem utrzymania moczu w trakcie biegania, podnoszenia ciężarów, kichania, kaszlu, śmiechu…

Po menopauzie

Następuje wtedy dodatkowo przyspieszone starzenie tkanek, również w obrębie pochwy. Włókna kolagenowe rozciągają się, tracą swoją sprężystość, dochodzi do zaniku tkanek, zmienia się pH na zasadowe, co sprzyja infekcjom. Doochodzą w konsekwencji problemy suchości pochwy i jeszcze większej podatności na infekcje.

Wszystkie te objawy wymagają intensywnej i głębokiej regeneracji. Stąd złotym standardem okazuje się głęboko działające urządzenia HIFU, takie jak urządzenie medyczne SonoCare.

Lifting intymny HIFU SonoCare

Pozytywne opinie o skuteczności HIFU w zabiegach obkurczania pochwy wynikają ze skuteczności, ale także z tego, że już pojedynczy zabieg daje efekty. Kobiety po pierwszej ciąży i do 35. roku życia wykonują standardowo tylko JEDEN lifting SonoCare. U kobiet po 50-tce stosujemy także krótką serię, wystarczą 2-3 zabiegi w odstępach 6 tygodni.

Efekty zabiegu HIFU w rejonie pochwy, które zachwycają pacjentki, pojawiają się zresztą bardzo szybko. Poprawa zaczyna być bowiem zauważalna po ok. 2 tygodniach, a efekt narasta w czasie. Wynika to z dwutorowego działania energii HIFU.

Skoncentrowane ultradźwięki

Już w trakcie zabiegu podnoszą temperaturę tkanek, co wywołuje natychmiastowe kurczenie rozciągniętych włókien kolagenowych, z których zbudowane są ścianki pochwy. To pierwszy, wczesny efekt liftingu termicznego. Do tego dochodzą efekty długofalowe. Zabieg zwiększa również aktywność fibroblastów, które rozpoczynają intensywną pracę nad produkcja nowego kolagenu. Dzięki temu tkanki pochwy nie tylko się obkurczają, lecz także wzmacniają i zagęszczają. Odzyskują sprężystość, co trwa nawet do 6 miesięcy od zabieg. Przyrost kolagenu sięga ok. 25%. Pacjentki obserwują obkurczenie pochwy, wzrost libido, co ma wpływ na ogólną poprawę samooceny.

No i przestają skarżyć się na kłopoty z utrzymaniem moczu. Ponieważ energia HIFU działa głębiej niż inne technologie, także na powięź, zabieg wzmacnia całą strukturę powięziową wokół pochwy i cewki moczowej. To powoduje, że cewka moczowa stabilizuje się pod właściwym kątem. A kobiety odzyskują swobodę i przestają zmagać się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Obkurczenie pochwy, ustabilizowanie cewki moczowej, wzmocnienie i regeneracja mięśniówki, a także nawilżenie śluzówki – wszystko to poprawia samopoczucie, ale i zdrowie intymne kobiet. Środowisko pochwy poprawia się. W idealnych warunkach rozwijają się więc pożyteczne bakterie np. kwasu mlekowego. To sprawia, że miejsca intymne są mniej podatne na infekcje.

Zabieg HIFU pochwy – opinie na temat odczuwalności zabiegu

Czy to boli? To najczęściej zadawane pytanie dotyczące liftingu miejsc intymnych. Wyjaśnijmy więc, że technologia HIFU zapewnia doskonałe efekty przy całkowitym braku bólu. Zabieg najlepiej porównać do wewnątrzpochwowego badania USG. Głowicę emitującą energię HIFU wprowadzamy więc standardowo do wnętrza pochwy.

Następnie wysoko skoncentrowana wiązka ultradźwięków oddziałuje na tkanki pochwy, pobudzając regenerację. HIFU nie uszkadza nabłonka, nie wywołuje krwawienia, nie wymaga więc znieczulenia czy rekonwalescencji. W trakcie zabiegu możesz odczuwać jedynie ciepło oraz tkliwość, która ustąpi najpóźniej po 1-2 dniach.

Cały zabieg trwa ok. 20-30 minut, a po jego zakończeniu możesz wrócić do codziennej aktywności. Tymczasem konkurencyjne zabiegi laserowe wymagają nawet kilku tygodniowej rekonwalescencji. Tak więc opinie na temat odczuć w trakcie i po zabiegu HIFU do liftingu pochwy są jednak jednomyślne – to w pełni komfortowa procedura.

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online