Labioplastyka Wrocław

Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka, nazywana również plastyką warg sromowych, to procedura, która zmniejsza rozmiar warg sromowych. Może to dotyczyć zarówno warg sromowych większych, jak i mniejszych. Labioplastyka może również poprawić asymetrię warg sromowych mniejszych i większych.

Niektóre kobiety mogą zauważyć asymetryczne wargi sromowe, przerost warg sromowych mniejszych, czy też przerośnięte lub zdeformowane wargi sromowe. To może prowadzić do dyskomfortu w codziennym życiu, ograniczania aktywności fizycznej, takich jak uprawianie sportu, a nawet do częstych infekcji związanych z przerostem plastyka warg sromowych.

Zabieg labioplastyki może być wykonany w znieczuleniu miejscowym w obrębie narządów płciowych, co umożliwia pacjentce szybką rekonwalescencję.

Labioplastyka to chirurgiczny zabieg plastyczny z obszaru ginekologicznego, który ma na celu zmniejszenie rozmiaru warg sromowych. Wargi sromowe są częścią zewnętrznych narządów płciowych kobiety i składają się z warg mniejszych (labium minus) i warg większych (labium majus). Labioplastyka może obejmować zmniejszenie rozmiaru lub kształtu jednej lub obu warg sromowych.

Czytaj więcej…