Labioplastyka warg sromowych – cena i efekty zabiegu

Opis artykułu

Labioplastyka warg sromowych – cena i efekty zabiegu

Pacjentki często skarżą się na dyskomfort, związany z dolegliwościami w obrębie narządów płciowych. Asymetryczne wargi sromowe, przerośnięte wargi sromowe mniejsze, zdeformowane wargi sromowe oraz luźność pochwy po przebytych porodach siłami natury spędzają sen z powiek wielu Paniom. I utrudniają im normalne funkcjonowanie. Takie problemy można jednak łatwo i szybko rozwiązać, wykonując zabieg labioplastyki warg sromowych. Podpowiemy, jak wygląda taka operacja, jakie są efekty zabiegu i czy można go wykonać na NFZ. Dowiesz się także, jakie są możliwe powikłania po zabiegu.

Statystyki mówią, że z roku na rok przybywa w Polsce kobiet, które chętnie korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Wśród zabiegów ginekologii estetycznej największym zainteresowaniem cieszy się zabieg labioplastyki warg sromowych (plastyka warg sromowych).

Jak zaznaczają specjaliści z Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea, podczas zabiegu labioplastyki jest możliwe zmniejszenie warg sromowych mniejszych.

Dostępna jest także labioplastyka warg sromowych większych, których wygląd nie zawsze jest akceptowany przez Pacjentki. Wargi sromowe mogą być bowiem za duże, asymetryczne i wiotkie.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg jest polecany szczególnie tym Paniom, które mają kompleksy spowodowane nieestetycznym wyglądem, rozmiarem i kształtem warg sromowych. Wiele kobiet skarży się na przerost warg sromowych mniejszych i większych. A przez to Panie czują się mniej atrakcyjne i nie czerpią wystarczającej satysfakcji i przyjemności z seksu. Wargi mniejsze mogą być nierównych rozmiarów, być zdeformowane, zwiotczałe lub za duże. Tego typu niedoskonałości w obrębie miejsc intymnych wywołują dyskomfort w codziennym życiu kobiet, powodując dolegliwości bólowe podczas uprawiania sportów, czasem nawet w czasie codziennego funkcjonowania. Przerośnięte wargi sromowe są także źródłem niezadowolenia ze współżycia seksualnego.

Labioplastykę warg sromowych mniejszych i warg sromowych większych wykonuje się po to, aby kobiety były zadowolone z wyglądu swoich miejsc intymnych.

Celem zabiegu jest poprawa komfortu życia Pacjentek.

Tego typu zabieg chirurgiczny, modelujący zniekształcone i przerośnięte wargi sromowe i nadający im nowy, estetyczny kształt i rozmiar, wykonują we Wrocławiu doświadczeni specjaliści z Centrum FemiMea.

Jakie znieczulenie podaje się w przypadku zabiegu labioplastyki? – pyta Pani Marzena, nasza Pacjentka.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest wtedy bezbolesny i trwa około dwóch godzin – uspokajają lekarze z Centrum FemiMea.

Jak wygląda zabieg labioplastyki warg sromowych?

Warto, abyś wiedziała, że zakres operacji zależy od indywidualnego wyglądu warg sromowych oraz oczekiwań pacjentki. Lekarz zawsze wybiera metodę i zakres zabiegu dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Pacjentki. Plastyka warg sromowych może być wykonana różnymi metodami: przy użyciu skalpela chirurgicznego bądź systemami tnącymi wykorzystującymi energię, takimi jak laser bądź nóż wolframowy.

-Labioplastyka laserowa oraz labioplastyka przy użyciu diatermii to metody nowocześniejsze, charakteryzujące się mniejszą inwazyjnością, dobrą precyzją oraz krótszym czasem zabiegu.

W trakcie zabiegu labioplastyki lekarz wycina nadmiar tkanek w kształcie litery V i odpowiednio wymodeluje wargi sromowe. Na rany są zakładane szwy wchłanialne. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i ból warg sromowych, utrzymujący się kilka dni. Dlatego lekarze przepisują środki przeciwbólowe. Można także stosować zimne okłady z lodu. Jeśli wystąpi nadmierne krwawienie, ból i gorączka, to trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem. Rekonwalescencja po zabiegu jest konieczna i trwa zazwyczaj około półtora miesiąca. Po zabiegu zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, w tym współżycia seksualnego – od 4 do nawet 6 tygodni.

Warto podkreślić, że efekty wykonania zabiegu labioplastyki są trwałe wargi sromowe mniejsze i większe odzyskują piękny wygląd, a ich kształt i wielkość są prawidłowe.

Pacjentka po zabiegu labioplastyki jest bardziej zadowolona ze swojego życia seksualnego. Czuje się bardziej atrakcyjna, wzrasta jej poczucie kobiecości, jest również bardziej pewna siebie. Może także wrócić do swoich ulubionych aktywności fizycznych (uprawianie sportów). Poza tym otarcia oraz nawracające infekcje po labioplastyce zdarzają się już znacznie rzadziej.

Kiedy można zauważyć efekty zabiegu?

Plastyka warg sromowych jest zabiegiem redukcyjnym, a zlikwidowanie tkanek można dostrzec na ogół tuż po operacji, choć zależy to od rozległości zabiegu. Obrzęk pozabiegowy operowanych tkanek może jednak uniemożliwić pełną ocenę efektów operacji. Pełne efekty zabiegu da się ocenić po ok. 6 miesiącach. Labioplastyka jako zabieg chirurgiczny jest bezpieczna, a powikłania występują bardzo rzadko. Są następujące:

  • uszkodzenie nerwów
  • martwica tkanek
  • krwotoki
  • blizny
  • bolesność podczas współżycia seksualnego.

Czy plastyka warg sromowych jest refundowana przez NFZ?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, do których należy labioplastyka, niestety nie są refundowane przez NFZ. Taki zabieg można wykonać tylko w prywatnej klinice. Zapraszamy na plastykę warg sromowych do Centrum FemiMea! Koszty zabiegu kształtują się na poziomie pomiędzy 4000 – 7000 zł w zależności od zakresu. Refundacja może obejmować tylko wybrane zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej, np. plastykę pochwy i krocza po powikłanym pęknięciu okołoporodowym.

 

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online