Sukces w medycynie

Opis artykułu

Kiedy stajesz przed pełną salą wykładową, wiesz, że będę cię słuchać specjaliści z całego świata, w ty zaczynasz opowiadać o wynikach swoich badań naukowych…

 

Dziś chcemy porozmawiać o sukcesach. Powiemy kilka słów o spełnianiu marzeń. I umówmy się, że Ty, Czytelniczko, też napiszesz nam, jakie marzenie spełniłaś. Nawet jeśli było to tylko i aż upieczenie chleba.  

Mocno wierzymy, że życie podsuwa okazje, a uczenie się pozwala osiągać kolejne cele. Epidemia trwa. Nie jest to łatwe. To my jednak decydujemy, o czym myślimy. Stąd dziś temat: sukces. 

Kilka miesięcy temu dr n med. Wojciech Homola pisał z Rzymu: “Przyleciałem. Jestem!”. Tam odbył się międzynarodowy kongres poświęcony kolposkopii. To dość niedoceniane, nieinwazyjne, praktycznie niebolesne badanie, które pomaga wykryć bardzo wczesne zmiany w obrębie szyjki macicy. Dr Homola jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Kolposkopowego EFC oraz Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, potwierdzają jego liczne certyfikaty. W Polsce jest tylko kilkuset takich specjalistów. To była okazja, by poznać ludzi z całego świata, którzy specjalizują się w pogłębionej diagnostyce zmian na szyjce macicy. 

Następnie już w Polsce podczas Ogólnopolskiej Konferencji Ginekologii i Położnictwa dr Homola był panelistą. Miał wykłady w panelu poświęconym (oczywiście!) patologii szyjki macicy. Tutaj też wraz z prof. Jachem, szefem Polskiego Towarzystwa Kolposkopii przedstawił, ginekologom, jak nowocześnie i skutecznie diagnozować oraz leczyć zmiany związane z szyjką macicy. Wspomniał m.in. o nowym badaniu ZedScan.

W Monaco podczas konferencji EuroGin, czyli największym w Europie wydarzeniu poświęconym wirusowi HPV dr Homola wygłosił swój wykład dotyczący skuteczności automatycznego algorytmu rozpoznawania zmian na szyjce macicy w diagnozowaniu i leczeniu tej patologii. 

Mówi: “Moja pasja do odkrywania, prowadzenia badań naukowych i szukania nowości, nie jest tylko pustym wyznaniem naukowca. Mam wewnętrzną potrzebę, by szukać najlepszych istniejących rozwiązań. Wierzę, że tak można skuteczniej diagnozować i leczyć” 

Dlaczego o tym piszemy? Bo takich naukowców na świecie jest wielu. Właśnie teraz pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli pokonać koronawirusa. Mamy więc propozycję, wyłączcie programy informacyjne, a wejdźcie na portale poświęcone odkryciom medycznym. Takie ciekawostki przywracają wiarę w jutro. 

A na FemiMea: spodziewajcie się tekstów o ZedScan, kolposkopii i wirusie HPV. Choć może na pierwszy rzut oka wydaje się to mało fascynujące, to uwierzcie Panie, chcecie te teksty przeczytać.

Miłego dnia!

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online