Umów się online
Umów się online

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Labioplastyka jest najczęściej określana jako korekcja lub plastyka warg sromowych. Jest to zabieg, którego najważniejszym celem jest przywrócenie prawidłowego wyglądu oraz symetrii warg sromowych. Wykonanie zabiegu polega na uformowaniu estetycznego kształtu warg sromowych. Wszak najważniejszy jest komfort życia pacjentek.

Kwalifikacja do zabiegu labioplastyki

Labioplastyka jest adresowana do kobiet w każdym wieku, które chcą nie tylko poprawić wygląd warg sromowych, ale także pozbyć się zbyt dużych warg sromowych utrudniających funkcjonowanie. Każda kobieta zasługuje na to, aby wyglądać dobrze i czuć się komfortowo oraz osiągać satysfakcję ze sfery seksualnej.

Uwaga:  z zabiegu labioplastyki ze wskazań estetycznych mogą skorzystać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli kobieta zdecyduje się na operację, powinna pamiętać, że jeszcze przed wykonaniem zabiegu labioplastyki jest konieczna konsultacja u specjalisty ginekologii estetycznej, aby odpowiednio do oczekiwań pacjentki dobrać najlepszą metodę operacji. W przypadku labioplastyki lekarz w trakcie wizyty przeprowadza wywiad po to, aby wykluczyć możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Labioplastyka efekty

Największą zaletą zabiegów labioplastyki jest to, że ich efekt jest niezwykle trwały.  Wystarczy jeden zabieg. Rezultat widać już po upływie miesiąca, jednak, jak przekonują lekarze, tkanka zmienia się nawet do pół roku po operacji. W przypadku, gdyby efekt końcowy zabiegu nie jest satysfakcjonujący dla kobiety, wówczas lekarz może przeprowadzić korektę (po sześciu miesiącach od pierwszego zabiegu).

Więcej o zabiegu labioplastyki przeczytasz w tym artykule.