Iub Ballerina – wkładka domaciczna wykorzystująca jony miedzi

Opis artykułu

Jesteś osobą aktywną seksualnie, ale w najbliższym czasie nie planujesz zostać mamą? Szukasz nowoczesnej, skutecznej i bezpiecznej antykoncepcji niehormonalnej? Wkładka antykoncepcyjna IUB Ballerine – ta innowacyjna metoda antykoncepcji została stworzona specjalnie dla Ciebie i na pewno spełni Twoje oczekiwania. Wkładka domaciczna IUB Ballerine ma niecodzienny, trójwymiarowy kulisty kształt. Wygląda jak biżuteria; przypomina kształtem wisiorek z małymi kuleczkami! Jest zaliczana do najchętniej wybieranych przez kobiety metod antykoncepcji.

Wkładka antykoncepcyjna w kształcie kuli i bez hormonów

IUB (ang. intra uterine ball) Ballerine to wkładka domaciczna najnowszej generacji, wykorzystująca najnowsze osiągnięcia techniki składające się na system zapamiętywania kształtu aż do pięciu lat. Dzięki czemu jest to metoda doskonale dopasowująca się do kształtu jamy macicy.

Wkładkę tworzą koraliki miedziane, o całkowitej powierzchni kontaktu z zewnętrznym środowiskiem 300 mm kw, nawleczone na nitkę z poliamidowego włókna monofilamentowego – wyjątkowa cecha wykorzystywana do zapamiętania pierwotnego kształtu kuli.

Warto wspomnieć przy tym, że nić pokryta jest specjalnym polimerem i jej charakterystyczną cechą jest zdolność zapamiętywania kształtu.

Zalety wkładki wewnątrzmacicznej iub ballerine

  1. Łatwość umieszczania w macicy
  2. Mniejsza liczba podrażnień nabłonka macicy dzięki niewielkiemu rozmiarowi, elastyczności oraz braku ostrych krawędzi i kulisty kształt
  3. Efekt antykoncepcyjny utrzymuje się do pięciu lat.
  4. Wyjątkową cechą wkładki iub ballerine jest zdolność zapamiętywania kształtu.
  5. Ma wyjątkową cechę, której nie posiadają tradycyjne wkładki wewnątrzmaciczne: trójwymiarowy kulisty kształt.

Technika zakładania wkładki iub

Wkładka iub ballerine jeszcze przed umieszczeniem jej wewnątrz macicy zostaje włożona do rurki wprowadzającej.

Wtedy, kiedy rurka wprowadzająca znajdzie się we właściwym miejscu jamy macicy, wówczas wkładka zostaje uwolniona. Natomiast żyłka odkręca się o 180 stopni od dna macicy.

Lekarz aplikuje wkładkę iub ballerine do macicy za pomocą rurki o średnicy 3,2 mm, którą można umieścić w kanale szyjki macicy niemalże bezboleśnie!

– Czy potrzeba znieczulenia miejscowego? – pyta Pani Aldona.

Lekarze uspokajają: nie istnieje konieczność znieczulenia miejscowego, i co ciekawe, nawet u kobiet, które jeszcze nie rodziły dzieci.

Ważna informacja wkładka domaciczna wykorzystująca miedź podobnie jak inne wkładki domaciczne powinna być zakładana w czasie miesiączki ponieważ wtedy kanał szyjki macicy jest rozszerzony i zmniejsza to nieprzyjemne doznania bolesne w czasie zakładania.

W macicy wygląda jak mała biżuteria

Co ciekawe, wkładka iub ballerine przyjmuje w macicy trójwymiarowy kształt kuli o o średnicy od 12 do 18 mm. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Wkładka iub ballerine o kształcie kuli wykazuje wysoką skuteczność antykoncepcyjną (zdaniem specjalistów, skuteczność wkładki iub ballerine w zapobieganiu ciąży wynosi powyżej 99 procent).

Dla kogo wkładka iub ballerine?

Wkładka antykoncepcyjna iub ballerine jest adresowana do kobiet w każdym wieku (ale uwaga: pamiętaj, że minimalny wiek rekomendowany do jej stosowania wynosi 16 lat).

Kobiety na całym świecie cenią sobie Iub ballerine przede wszystkim za to, że ta metoda zapobiegania nieplanowanej ciąży jest wygodna, długotrwała i co równie ważne dla Pań, bezpieczna.

Wkładka ta stanowi ochronę antykoncepcyjną dla kobiet w każdym wieku.

W związku z tym, że wkładka iub ballerine nie posiada hormonów zatem nie powoduje ona tycia oraz nie wpływa na owulację, libido oraz nie zwiększa krzepliwości krwi a co za tym idzie nie zwiększa ryzyka zawału, udaru, zatorowości płucnej i zakrzepicy żylnej.

Autor:

Dr n. med. Wojciech Homola, specjalista położnictwa i ginekologii, autor wielu prac naukowych z zakresu HPV oraz profilaktyki raka szyjki macicy, wieloletni wykładowca akademicki. Na codzień prowadzi ciąże, pomaga w doborze antykoncepcji, wykonuje kolposkopie, histeroskopie oraz konizacje szyjki macicy. 

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online