Na szczęście tropokolagen, wprowadzony do organizmu za pomocą iniekcji, doskonale uzupełnia ubytki włókien kolagenowych. Sprzyja ponadto regeneracji włókien kolagenowych, przywracając ich elastyczność i wytrzymałość.Nieprzypadkowo preparat ten doskonale sprawdza się w zabiegach medycyny estetycznej, która ma wiele zwolenniczek także wśród Pacjentek gabinetów ginekologicznych. Zabiegi z użyciem tropokolagenu cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju i coraz więcej przedstawicielek płci pięknej nader chętnie z nich korzysta. Panie otwarcie przyznają, że się na nie zgłaszają.
Dlaczego Kobiety coraz chętniej korzystają z zabiegów, podczas których stosuje się preparaty na bazie tropokolagenu?
Po pierwsze, aby pozbyć się kompleksów, wynikających z niedoskonałości na skórze, takich jak np rozstępy oraz w celu leczenia blizn po cesarskim cięciu, czy poporodowym nacięciu krocza.Po drugie, aby poprawić wygląd okolic intymnych, które ucierpiały wskutek przebytych ciąż oraz porodów. Regeneracja okolic intymnych ma zwiększyć poczucie własnej atrakcyjności oraz jakość doznań seksualnych, aby można było czerpać większą radość z seksu.Kiedy jeszcze zastosowanie iniekcji skłania Panie do wykonania zabiegu z użyciem tropokolagenu?Po trzecie, w procesie gojenia ran po zabiegach operacyjnych, aby ułatwić ich leczenie.Czym jest tropokolagen?
Tropokolagen typu I jest podstawowym składnikiem kolagenu, znajdującego się w ludzkim organizmie.Warto, abyś wiedziała, że kolagen jest to proteina, która zdecydowanie najczęściej znajduje się w organizmie człowieka (stanowi 5-6 procent masy ciała dorosłego człowieka).Tropokolagen jest najmniejszą cząsteczką kolagenu, będącego jednym z najczęściej występujących białek w naszym organizmie.W Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea wykonujemy nowatorskie zabiegi mezoterapii tropokolagenem Guna (Tropocollagen Guna), wykorzystywane przede wszystkim w:
Preparaty stosowane w trakcie zabiegu zawierają tropokolagen, czyli występujące naturalnie w tkankach białko, z którego tworzą się włókna kolagenowe, będące zasadniczym składnikiem tzw. biorusztowania skóry, odpowiedzialnego za spoistość tkanek i ich wytrzymałość na rozciąganie.
Na czym polega działanie mezoterapii tropokolagenem?
Otóż powoduje ona natychmiastową odbudowę włókien kolagenowych błony śluzowej, skóry i tkanki podskórnej z cząstek tropokolagenu, bez konieczności oczekiwania na pobudzenie mechanizmu neosyntezy kolagenu przez fibroblasty.Zastosowanie preparatów z tropokolagenem pobudza dodatkowo proliferację, czyli namnażanie fibroblastów oraz ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki podskórnej, co pomaga skutecznie walczyć z procesem starzenia skóry.Zabieg z użyciem tropokolagenu znajduje także zastosowanie w leczeniu blizn i rozstępów oraz w procesie gojenia ran.– Jakie są zalety tropokolagenu? – pyta Pani Elżbieta, jedna z Pacjentek Centrum FemiMea.