FemiMea - miejsce, gdzie kobieta jest w centrum.
Ostatnio jeden z lekarzy, który pracuje w małym szpitalu, wspomniał, że na jego oddziale jest lekarz, który nie robi USG. To skłoniło nas do rozmyślań. Rzeczywiście USG jako metoda badań, jest powszechna, ale dawniej lekarze nie byli jej uczeni na studiach. To pokazuje, jak medycyna się zmienia. Mówi się, że co 10 lat wiedzę medyczną trzeba pozyskać od nowa. Tak szybkie są zmiany. My to rozumiemy.
Korzystamy z wysokiej klasy aparatów USG firmy GE oraz Samsung, z których każdy jest wyposażony w głowicę do badania dopochwowego, głowicę przezbrzuszną, głowicę wolumetryczną do badań z wykorzystaniem technologii 3D/4D oraz głowicę liniową do badania gruczołu piersiowego.
Badanie USG odbywa się na komfortowej leżance, na której przed każdym badaniem umieszczany jest jednorazowy podkład.
USG ginekologiczne przezpochwowe odbywają się z wykorzystaniem jednorazowych osłonek lateksowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wykonujemy badania z wykorzystaniem funkcji Doppler, Color Doppler i Power Doppler. Technologia ta – w kolorowy sposób – umożliwia badanie przepływu krwi przez naczynia krwionośne, zarówno płodu (tętnice pępowinowe, tętnice środkowe mózgu, przewód żylny), jak i w naczyniach pacjentki (tętnice maciczne, zmiany patologiczne w obrębie narządu rodnego, unaczynienie guzów jajnika, unaczynienie mięśniaków macicy) czy też unaczynienie zmian w obrębie gruczołu piersiowego.
W przypadku badań 3D/4D płodu oferujemy możliwość przesyłania zdjęć oraz filmów z badania do samrtfona rodziców do aplikacji Hello Mom bądź na maila lub pendrive.
USG ginekologiczne narządu rodnego transwaginalne to profilaktyczne badanie narządów rodnych kobiety. Pozwala ocenić narządy w miednicy mniejszej, czyli: narząd rodny i błonę śluzową jamy macicy, trzon macicy oraz szyjkę macicy. Wykrywa nieprawidłowości, które są niedostępne podczas klasycznego badania ginekologicznego. Jest ważnym badaniem w okresie ciąży, pozwalającym kontrolować rozwój płodu.
Badanie USG ginekologiczne nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest bezbolesne i nieinwazyjne. Badanie wykonuje się przy użyciu sondy przezpochwowej, zabezpieczanej za każdym razem osłonką lateksową pokrytą żelem. Podczas badania USG, które odbywa się na fotelu ginekologicznym, lekarz do pochwy pacjentki wprowadza głowicę emitującą fale ultradźwiękowe. Badanie USG dróg rodnych kobiety to ważne badanie w diagnostyce ginekologicznej. USG ginekologiczne pozwala ustalić min. przyczynę zaburzenia miesiączkowania. Ponadto jest pomocne w diagnozowaniu torbieli w obrębie jajników oraz mięśniaków macicy. USG transwaginalne może być uzupełnieniem klasycznego badania ginekologicznego. Za pomocą USG ginekologicznego można także potwierdzić ciążę.
Poniżej podajemy termin wykonania badania narządów rodnych:
Pacjentka w wieku rozrodczym: badanie najlepiej wykonać kilka dniu po zakończeniu krwawienia miesiączkowego (od piątego do dziesiątego dnia cyklu).
Pacjentki w wieku pomenopauzalnym przyjmujące HRT: 6 – 10 dni po przyjęciu ostatniej tabletki.
Pacjentki w wieku pomenopauzalnym przyjmujące HRT w terapii sekwencyjnej: do 10 dnia cyklu.
Pacjentki w wieku pomenopauzalnym przyjmujące HRT w terapii ciągłej: termin badania nie ma znaczenia.
Pamiętaj, aby przed wizytą u ginekologa opróżnić pęcherz moczowy.
USG ginekologiczne wykonuje się również w czasie ciąży. Pozwala ono ocenić stan zdrowia matki i płodu, wykryć nieprawidłowości w rozwoju nienarodzonego dziecka, jak również ocenić jego płeć. USG ginekologiczne pomaga ponadto monitorować stan łożyska, szyjki macicy oraz wód płodowych. Co ważne, badanie jest bezpieczne dla rozwijającego się dziecka.
USG ginekologiczne możesz wykonać prywatnie w Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea w Bielanach Wrocławskich.
Przyszłych rodziców zapraszamy również na trójwymiarowe USG ginekologiczne (USG 3D oraz 4D).
Doświadczony ginekolog przeprowadza badanie, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu. Wielu rodziców przechowuje obraz z USG jako wyjątkowo cenną rodzinną pamiątkę. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudza badanie 4D w ciąży (USG ciąży 4D).
W badaniu 3D obraz jest statyczny, natomiast w trakcie badania USG 4D jest rejestrowane video, które oglądamy w czasie rzeczywistym, czyli „w ruchu” .
Rodzice podglądają zachowanie maluszka jeszcze przed narodzeniem. Mogą zobaczyć jego ruchy, a nawet jakie robi śmieszne i urocze miny. Są to niezwykle wzruszające momenty.
FemiMea - miejsce, gdzie kobieta jest w centrum.
533 543 450
Wykorzystaj możliwość szybkiej rezerwacji i wybierz swojego specjalistę.