Labioplastyka warg sromowych

Opis artykułu

Asymetria warg sromowych mniejszych, przerost warg sromowych mniejszych, czy zdeformowane wargi sromowe większe, na skutek porodów siłami natury. Takie niedoskonałości w obrębie narządów płciowych powodują dyskomfort w życiu codziennym i są źródłem kompleksów. Pacjentka nie odczuwa także wystarczającej satysfakcji i przyjemności podczas stosunku seksualnego. Tymczasem podczas zabiegu labioplastyki jest możliwa korekta warg sromowych mniejszych i warg sromowych większych – Plastyka warg sromowych nie tylko poprawi wygląd okolic intymnych, ale także sprawi, że kobieta będzie czerpać większą radość z seksu – podkreślają specjaliści, zajmujący się wykonywaniem zabiegów ginekologii estetycznej w Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze oraz asymetryczne, czy zdeformowane wargi sromowe spędzają sen z powiek wielu Pacjentkom gabinetów ginekologicznych.

Takie niedoskonałości w obrębie miejsc intymnych obniżają komfort życia Pań i stają się powodem kompleksów – przyznają specjaliści z Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.

Zmniejszenie warg sromowych labioplastyka

A czy wiesz, że jest możliwe zmniejszenie warg sromowych?

Warto, abyś wiedziała, że zabieg labioplastyki wykonywany jest u tych Pacjentek, którym przerost warg sromowych mniejszych lub asymetria warg sromowych mniejszych utrudnia normalne funkcjonowanie. Przerost warg sromowych przeszkadza Paniom w codziennym życiu, powodując dolegliwości bólowe miejsc intymnych podczas aktywności fizycznej, np w czasie uprawiania sportów. Pacjentka może odczuwać ból również w trakcie noszenia obcisłej bielizny.

Przerośnięte wargi sromowe ocierają się o odzież, powodując powstawanie ran. W takiej sytuacji nietrudno o nawracające infekcje w obrębie miejsc intymnych – przyznają ginekolodzy zajmujący się wykonywaniem zabiegów ginekologii estetycznej z Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze negatywnie wpływają także na aktywność seksualną.

Zbyt duże lub asymetryczne wargi sromowe mogą powodować ból i dyskomfort podczas współżycia seksualnego – zaznaczają przy tym nasi rozmówcy.

Pacjentki, u których wargi sromowe są zdeformowane i przerośnięte, wstydzą się rozebrać przed swoim parterem. Brakuje im pewności siebie. Nie są zadowolone ze swojego życia intymnego. Bywa, że nawet unikają seksu. Również przerost napletka łechtaczki, który może zmniejszać satysfakcję z życia płciowego, może zostać zoperowanie w trakcie labioplastyki – jest tzw. hoodoplastyka.

Jakie są wskazania do zabiegu labioplastyki?

  • przerost warg sromowych

  • asymetria warg sromowych

  • deformacje warg sromowych

  • niezadowolenie z wyglądu warg sromowych

  • dolegliwości bólowe w obrębie narządów płciowych i nawracające infekcje spowodowane zbyt dużymi wargami sromowymi mniejszymi

Do wykonania zabiegu labioplastyki skłaniają Panie dolegliwości bólowe oraz kompleksy, wynikające z niesatysfakcjonującego wyglądu warg sromowych.

Czym jest zabieg labioplastyki?

Labioplastyka jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest zmiana kształtu, wielkości i wyglądu warg sromowych mniejszych. Dzięki temu następuje poprawa komfortu życia codziennego. Zabieg labioplastyki przynosi znakomite efekty: asymetryczne, zdeformowane l przerośnięte wargi sromowe mniejsze po zabiegu uzyskują nowy, atrakcyjny i estetyczny wygląd. Zauważalna jest także poprawa komfortu życia Pacjentki. Pacjentka po zabiegu labioplastyki może czerpać przyjemność z aktywności fizycznej, jak np. uprawianie sportów. Odczuwa również większą radość i satysfakcję z życia intymnego.

Zabiegi labioplastyki są wykonywane z wielką starannością, aby spełnić oczekiwania Pacjentki – podkreślają specjaliści z Centrum FemiMea.

Przed zabiegiem jest konieczna wizyta konsultacyjna, w trakcie której jest omawiany zakres i sposób operacji. Na tydzień przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków przeciwzakrzepowych. Należy także powiadomić lekarza o przebytej infekcji, jeżeli wystąpiła w okresie dwóch tygodni przed planowanym zabiegiem.

Najczęściej zadawane pytania dotyczą tego, czy zabieg korekty warg sromowych boli.

Lekarze z Centrum FemiMea uspokajają:

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny. Korekta warg sromowych jest wykonywana zazwyczaj laserem bądź nożem woframowym, ze względu na mniejszą inwazyjność i mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań. Labioplastyka laserowa jest nowoczesną metodą i bezpieczniejszą, niż przy użyciu skalpela. Podczas zabiegu wykorzystuje się szwy nierozpuszczalne, które po kilku dniach należy zdjąć.

Ile trwa zabieg? – pyta Pani Katarzyna, jedna z naszych Pacjentek.

Zabieg labioplastyki trwa od 90 – 120 minut, w zależności od rozległości zabiegu. Po zabiegu labioplastyki mogą wystąpić: niewielkie krwawienie i niezbyt intensywne dolegliwości bólowe bądź ustępujący po kilku dniach obrzęk.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu labioplastyki?

Rekonwalescencja trwa około czterech tygodni, a Pacjentka powinna się zgłaszać na wizyty kontrolne. Po zabiegu zaleca się powstrzymywanie od aktywności fizycznej i seksu przez co najmniej 4- 6 tygodni.

Przeciwwskazaniami do zabiegu labioplastyki są:

  • ciąża

  • okres połogu i karmienia piersią

  • choroby nowotworowe

  • aktywny stan zapalny okolic intymnych.

Warto wiedzieć, że efekty zabiegu labioplastyki są widoczne od razu. Jednakże, aby zobaczyć końcowy efekt trzeba odczekać od 4- 6 tygodni (żeby zakończył się proces gojenia).

Dr Paulina Kratochwil: ginekolog zajmująca się w FemiMea zabiegami ginekologii estetycznej takimi jak labioplastyka, wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym, G-Shot, HiFu pochwy czy O-Shot.

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online