Kiedy stajesz przed pełną salą wykładową, wiesz, że będę cię słuchać specjaliści z całego świata, w ty zaczynasz opowiadać o wynikach swoich badań naukowych…
Dziś chcemy porozmawiać o sukcesach. Powiemy kilka słów o spełnianiu marzeń. I umówmy się, że Ty, Czytelniczko, też napiszesz nam, jakie marzenie spełniłaś. Nawet jeśli było to tylko i aż upieczenie chleba.
Mocno wierzymy, że życie podsuwa okazje, a uczenie się pozwala osiągać kolejne cele. Epidemia trwa. Nie jest to łatwe. To my jednak decydujemy, o czym myślimy. Stąd dziś temat: sukces.
Kilka miesięcy temu dr n med. Wojciech Homola pisał z Rzymu: “Przyleciałem. Jestem!”. Tam odbył się międzynarodowy kongres poświęcony kolposkopii. To dość niedoceniane, nieinwazyjne, praktycznie niebolesne badanie, które pomaga wykryć bardzo wczesne zmiany w obrębie szyjki macicy. Dr Homola jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Kolposkopowego EFC oraz Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, potwierdzają jego liczne certyfikaty. W Polsce jest tylko kilkuset takich specjalistów. To była okazja, by poznać ludzi z całego świata, którzy specjalizują się w pogłębionej diagnostyce zmian na szyjce macicy.
Następnie już w Polsce podczas Ogólnopolskiej Konferencji Ginekologii i Położnictwa dr Homola był panelistą. Miał wykłady w panelu poświęconym (oczywiście!) patologii szyjki macicy. Tutaj też wraz z prof. Jachem, szefem Polskiego Towarzystwa Kolposkopii przedstawił, ginekologom, jak nowocześnie i skutecznie diagnozować oraz leczyć zmiany związane z szyjką macicy. Wspomniał m.in. o nowym badaniu ZedScan.
W Monaco podczas konferencji EuroGin, czyli największym w Europie wydarzeniu poświęconym wirusowi HPV dr Homola wygłosił swój wykład dotyczący skuteczności automatycznego algorytmu rozpoznawania zmian na szyjce macicy w diagnozowaniu i leczeniu tej patologii.
Mówi: “Moja pasja do odkrywania, prowadzenia badań naukowych i szukania nowości, nie jest tylko pustym wyznaniem naukowca. Mam wewnętrzną potrzebę, by szukać najlepszych istniejących rozwiązań. Wierzę, że tak można skuteczniej diagnozować i leczyć”
Dlaczego o tym piszemy? Bo takich naukowców na świecie jest wielu. Właśnie teraz pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli pokonać koronawirusa. Mamy więc propozycję, wyłączcie programy informacyjne, a wejdźcie na portale poświęcone odkryciom medycznym. Takie ciekawostki przywracają wiarę w jutro.
A na FemiMea: spodziewajcie się tekstów o ZedScan, kolposkopii i wirusie HPV. Choć może na pierwszy rzut oka wydaje się to mało fascynujące, to uwierzcie Panie, chcecie te teksty przeczytać.