To dobra informacja, że jest Pani na stronie centrum FemiMea. Cieszymy się. Ginekologia i położnictwo to nasze specjalności. Staraliśmy się możliwie, jak najdokładniej opisać każde z badań, które wykonujemy, jeśli ma jednak Pani dodatkowe pytania, proszę śmiało pisać. Dobrą platformą do zadawania pytań jest nasz profil na Facebooku:  https://www.facebook.com/femimea/

Najlepszą praktyką w ginekologii jest coroczna wizyta kontrolna u ginekologa. Dlaczego? Medycyna rozwija się w mgnieniu oka. Wciąż jednak nie jest tak doskonała, jakby ludzkość chciała. Coroczne wizyty ginekologiczne pomagają wyłapać wrogie stany zapalne i zmiany, zanim te zrobią na tyle duże spustoszenie, że leczenie jest już trudne lub mniej możliwe. 

W centrum FemiMea korzystamy z najnowszych osiągnięć medycyny. Wiedza, na której bazujemy jest uściślona także o wiedzę z ostatnich pięciu lat. Bierzmy udział w kongresach medycznych oraz szkoleniach w Polsce i za granicą. Sami prowadzimy badania naukowe, ale też jesteśmy w kontakcie z najlepszymi, światowymi ekspertami.

Ginekologia to dziedzina medycyny zajmująca się zdrowiem kobiet, czyli profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Na ginekologii i ściśle związanych z nią usługach z zakresu położnictwa opiera się działalność Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea, mającego swoją siedzibę we Wrocławiu (dokładniej na Bielanach Wrocławskich). Prywatne Centrum Medyczne oferuje usługi na najwyższym poziomie.

Ginekologia w Centrum FemiMea we Wrocławiu na światowym poziomie!

Centrum Medyczne FemiMea zajmuje się leczeniem kobiecych chorób. Specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce prenatalnej.

Skupiamy się na profilaktyce i leczeniu ginekologicznym, prowadzenie ciąży, diagnostyce i leczeniu niepłodności, profilaktyce raka szyjki macicy oraz zabiegach ginekologii estetycznej, wykonujemy usg ginekologiczne. Poza wykonaniem badania ginekologicznego czy wykonaniem usg ciąży, można u nas pobrać krew czy też wykonać posiew z kanału szyjki macicy.

Zatrudniamy wysokiej klasy lekarzy specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Szeroka wiedza oraz wieloletnie doświadczenie pozwala naszym lekarzom świadczyć szeroki wachlarz usług medycznych.

Nasi fachowcy do każdej Pacjentki podchodzą z szacunkiem, empatią i troską. Niezależnie od tego, czy chodzi o diagnostykę czy leczenie, Panie mogą liczyć na nasze wielostronne i kompleksowe wsparcie.

Dobrego ginekologa znajdziesz w Centrum Medycznym FemiMea we Wrocławiu

Lekarz ginekolog najczęściej zajmuje się takimi zagadnieniami, jak: zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja, nowotwory narządów rodnych, np. rak szyjki macicy. Wykonuje USG ginekologiczne, USG piersi. Wyjaśnia także najważniejsze zagadnienia dotyczące współżycia czy antykoncepcji.

Najważniejszym zadaniem każdego specjalisty jest zebranie wywiadu lekarskiego. Lekarz ginekolog chętnie odpowiada również na rozmaite ważne pytania frapujące Pacjentki.

Gdzie przyjmuje dobry ginekolog we Wrocławiu?

Fachowca – dobrego lekarza ginekologa znajdziesz w:

Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea,

ul. Kłodzka 3a,

55-040 Bielany Wrocławskie.

Przyjdź na profesjonalną wizytę do jednego z naszych ginekologów.

Lekarze pracujący na co dzień w Centrum FemiMea cieszą się sympatią i uznaniem wśród Pacjentek.

Nie zwlekaj, tylko już dziś umów się na konsultację u naszych specjalistów. Zapraszamy!

Są takie kobiety, które wiedzą, że profilaktyka ginekologiczna jest istotna, ale obawiają się samego badania ginekologicznego. Co rozumiemy, ale też uspokajamy. To jest taki dyskomfort, który maksymalnie można oswoić. Z doświadczenia wiemy, że pierwszym elementem jest wiedza odnośnie tego, jak badanie będzie przebiegało, drugim elementem jest spokojna, profesjonalna, szanująca kobiecą intymność postawa lekarza.

Ostatnio jeden z lekarzy, który pracuje na Podhalu, wspomniał, że na jego oddziale jest lekarz, który nie robi USG. To skłoniło nas do rozmyślań. Rzeczywiście USG jako metoda badań, jest powszechna, ale dawniej lekarze nie byli jej uczeni na studiach. To pokazuje, jak medycyna się zmienia. Mówi się, że co 10 lat wiedzę medyczną trzeba pozyskać od nowa. Tak szybkie są zmiany. My to rozumiemy.

Cytologia to badanie, które wykonujemy w celu wykrywania zmian przedrakowych w obrębie nabłonka szyjki macicy.

Badanie to jest wykonywane w czasie badania ginekologicznego we wziernikach za pomocą jednorazowej szczoteczki.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wykrywanym u kobiet zarówno w Polsce, jak i na Świecie. Stanowi on ponad 20% wszystkich zachorowań na nowotwory.
Każda kobieta może zmniejszyć ryzyko wykrycia go na zaawansowanym etapie…

Przygotowanie do kolposkopii: Badanie wykonujemy po miesiączce, 3 dni wcześniej należy powstrzymać się od leków dopochwowych, irygacji pochwy oraz współżycia. Należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Acard ) 5-7 dni przed badaniem.