Leczenie niepłodności Wrocław

Opis artykułu

Marzycie o posiadaniu potomstwa, jednak pomimo regularnego współżycia wciąż nie udaje się Wam zajść w upragnioną ciążę? Jeśli zmagacie się z problemem niepłodności, to zgłoście się do Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea. – Naszym najważniejszym celem jest pomoc parom w spełnianiu marzenia o posiadaniu dziecka – zapewnia dr n med. Wojciech Homola, ginekolog i położnik, założyciel Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.

Nasza klinika leczenia niepłodności korzysta z nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia niepłodności, do każdego przypadku pary z problemem niepłodności podchodzimy indywidualnie. Dzięki temu łatwiej jest spełnić oczekiwania i urzeczywistnić marzenia – podkreśla nasz rozmówca.

Indywidualne podejście do każdego przypadku niepłodności to klucz do sukcesu

Naszą misję pełnimy z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem. A największą nagrodą za naszą pracę jest uśmiech na twarzy szczęśliwych rodziców, tulących w ramionach upragnione dziecko – podkreśla dr n med. Wojciech Homola.

Gdy para ma problem z poczęciem dziecka i trwa to conajmniej 12 miesięcy, to jest konieczna wizyta w klinice leczenia niepłodności.

Na szczęście niepłodność można skutecznie leczyć – zaznacza nasz rozmówca.

Od czego zacząć diagnostykę i leczenie niepłodności?

Jeśli kobieta nie może doczekać się ciąży, pomimo regularnego współżycia bez stosowania antykoncepcji, to powinna w takiej sytuacji zgłosić się do kliniki i wykonać podstawowe badania laboratoryjne – tłumaczą lekarze z Centrum FemiMea, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. W FemiMea działa punkt pobrań krwi dla naszych pacjentek, gdzie bez kolejek można wykonać badania krwi, w przypadku niepłodności zaczynamy od badań hormonów płciowych, tarczycy, ale też przysadki mózgowej i nadnerzcy.

Na początku musimy poznać przyczynę problemów kobiety z zajściem w ciążę -zaznaczają.

A jakie mogą być najczęstsze przyczyny niepłodności u kobiet?

Problemy z poczęciem dziecka mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych, występujących u kobiety, które najczęściej powodują zaburzenia bądź brak owulacji.

Inne przyczyny kłopotów z zajściem w ciążę są następujące:

  • nieprawidłowości w obrębie macicy, w tym polipy i mieśniaki macicy

  • niedrożność jajowodów

  • endometrioza.

W FemiMea wspólnie z niepłodną parą tworzymy plan działania aby każdy wiedział co i kiedy będzie się działo.

  1. Zaczynamy od monitorowania owulacji bo bez niej nie ma szans na ciążę

  2. Jeśli stwierdzamy problem z owulacją zlecamy badania hormonalne, bo częstą przyczyną jej zaburzeń jest zespół PCOS, który jest wynikiem zaburzeń hormonalnych

  3. Dokładnie przyglądamy się w usg macicy, jeśli mamy wątpliwości przeprowadzamy endoskopowe badanie jamy macicy – histeroskopię

  4. W przypadku konieczności stymulacji wykonujemy często badanie drożności jajowodów metodą HyFoSy aby upewnić się że wystymulowane jajeczkowanie trafi na drożne jajowody

  5. Jeśli robiąc wszystko co w naszym zasięgu nie udaje nam się pomóc w zajściu w ciąże kierujemy pacjentkę na procedury wspomaganego rozrodu (inseminacja, zapłodnienie pozaustrojowe metodą InVitro).

Również niska jakość nasienia mężczyzny może być przyczyną braku ciąży, dlatego konieczne jest także badanie nasienia.

Skuteczną metodą leczenia niepłodności jest zastosowanie metod wspomaganego rozrodu, do których zaliczamy inseminację i procedury in vitro. Jednak im wyższy wiek kobiety, tym niższa jest skuteczność metody in vitro. Dlatego kobiety po 40 roku życia niestety często muszą przechodzić całą procedurę nawet kilka razy, aby osiągnąć wymarzony cel.

Autor:

Dr n. med. Wojciech Homola, specjalista położnictwa i ginekologii, autor wielu prac naukowych, min. z zakresu diagnostyki prenatalnej, infekcji HPV oraz profilaktyki raka szyjki macicy, wieloletni wykładowca akademicki. Na codzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności, prowadzi ciąże, wykonuje zabiegi HyFoSy, pomaga w doborze antykoncepcji, wykonuje kolposkopie, histeroskopie oraz elektrokonizacje  szyjki macicy. 

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online