Ginekolog Wrocław

Opis artykułu

Kto to jest ginekolog?

Specjalista z zakresu położnictwa ginekologii (bo taka jest pełna nazwa specjalizacji) kojarzy się nam głównie z prowadzeniem ciąży. Jednakże ginekolog przede wszystkim zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób, związanych z żeńskim układem płciowym.Warto wiedzieć, że położnictwo i ginekologia są dziedzinami medycy ściśle ze sobą związanymi, dlatego tworzą jedną specjalizację. Ich najważniejszym celem jest profilaktyka zdrowia intymnego kobiet oraz opieka nad Pacjentką w czasie ciąży, porodu i połogu.W ramach położnictwa zajmujemy się zarówno prowadzeniem ciąży fizjologicznej, jak również wysokiego ryzyka oraz badaniami prenatalnymi podkreśla dr n med. Wojciech Homola, ginekolog i położnik, założyciel Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.Ginekolog położnik dba również o zdrowie ciężarnych Pacjentek.–Kobiety będące w ciąży mogą liczyć na fachową wiedzę i doświadczenie naszych specjalistów – zaznacza dr n med. Wojciech Homola.

Lekarz ginekolog Wrocław – kiedy udać się na wizytę?

Każda kobieta powinna kontrolować swoje zdrowie i pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa. A tymczasem wiele młodych Pań zastanawia się, kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta. Lekarze z Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea odpowiadają: na pierwszą wizytę u ginekologa Pacjentka powinna zgłosić się przed rozpoczęciem współżycia lub najpóźniej w ciągu roku od momentu rozpoczęcia współżycia seksualnego albo po ukończeniu 25 roku życia.

Kiedy wykonać cytologię?

Badanie cytologiczne powinno się zacząć wykonywać u kobiet do 3 lat od rozpoczęcia współżycia, jednak dla kobiet po 30 roku życia badaniem rekomendowanym, o czułości znacznie wyższej niż cytologia, jest test na HPV.

Ponadto zaleca się, aby kobiety zgłaszały się na wizyty u ginekologa wówczas, gdy:

  • odczuwają ból i podbrzusza oraz w trakcie seksu,
  • mają bolesne i nieregularne miesiączki.

Wizyta w gabinecie ginekologicznym jest także wskazana wtedy, gdy:

  • planujesz ciążę,
  • występuje krwawienie po współżyciu, albo pieczenie lub świąd w okolicach intymnych.

Inne powody, które powinny skłonić Panie do odwiedzenia lekarza ginekologa, są następujące:

Szukasz ginekologa we Wrocławiu dla siebie?

Nie zwlekaj, tylko już dziś umów się na wizytę u jednego ze specjalistów w zakresie ginekologii w Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.– Świadczmy usługi z zakresu diagnostyki. Ponadto zapewniamy także porady specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa oraz leczenie chorób żeńskiego układu płciowego – mówi założyciel Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.Współpracujący z nami lekarze ginekolodzy zajmują się min. prowadzeniem ciąży, diagnostyką i leczeniem niepłodnościi zaburzeń miesiączkowania. Pomogą również dobrać właściwą metodę antykoncepcji. Z pełnym zaangażowaniem troszczą się o zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie Pacjentek.

Konsultacja ginekologa we Wrocławiu

Gdzie uzyskasz profesjonalne konsultacje ginekologa we Wrocławiu?Dla kogo konsultacja ginekologiczna?Na terenie Wrocławia konsultacje ginekologiczne dla kobiet w każdym wieku prowadzą specjaliści w Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea.Doświadczeni i polecani ginekolodzy z Centrum FemiMea przeprowadzą kompleksowe badanie ginekologiczne. Pobiorą także wymaz cytologiczny i test na HPV. A wizyta przebiegnie w miłej i komfortowej atmosferze, pozbawionej skrępowania.– Bo dla nas najważniejsza jest Pacjentka, Jej zdrowie, komfort i bezpieczeństwo – zaznacza dr n med. Wojciech Homola.– Zapamiętaj, że regularne wykonywanie badań przesiewowych, w tym cytologii i testu na HPV, pozwala na szybkie wykrycie groźnych chorób, jak między innymi powodujących nowotwory – zaznaczają lekarze ginekolodzy z Centrum FemiMea.Dlatego nie lekceważ wizyty u specjalisty w zakresie ginekologii i odwiedzaj go przynajmniej raz w roku.Autor:Dr n. med. Wojciech Homola, specjalista położnictwa i ginekologii, autor wielu prac naukowych, min. z zakresu diagnostyki prenatalnej, infekcji HPV oraz profilaktyki raka szyjki macicy, wieloletni wykładowca akademicki. Na codzień prowadzi ciąże, wykonuje zabiegi HyFoSy, pomaga w doborze antykoncepcji, wykonuje kolposkopie, histeroskopie oraz elektrokonizacje  szyjki macicy. 
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online