Ginekologia estetyczna Wrocław

Opis artykułu

Współczesne kobiety dbają o swoje zdrowie, a także o wygląd zewnętrzny swoich okolic intymnych. Coraz więcej Pań troszczy się również o estetykę okolic intymnych. Nieprzypadkowo zabiegi medycyny estetycznej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, gdyż są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.

A tymczasem, jak zaznaczają specjaliści z zakresu ginekologii estetycznej w Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea, wielkość i kształt warg sromowych mniejszych ma duże znaczenie ze względów zarówno estetycznych jak i zdrowotnych.

-Takie intymne dolegliwości, jak na przykład: asymetria warg sromowych mniejszych lub przerośnięte wargi sromowe, czy luźność pochwy, są źródłem dyskomfortu i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

Odbierają Paniom dobre samopoczucie, pewność siebie oraz obniżają jakość życia. Zakłócają przy tym życie seksualne i utrudniają wykonywanie codziennych czynności.

Najczęściej przerost warg sromowych mniejszych powoduje dyskomfort w trakcie seksu oraz bolesne otarcia podczas uprawiania sportu, na przykład jazdy na rowerze.

W takiej sytuacji nietrudno o częste infekcje w obrębie okolic intymnych – zwraca uwagę Dr Paulina Kratochwil, ginekolog, specjalizująca się w ginekologii estetycznej w Centrum FemiMea.

Zdarza się nawet, że Pacjentka może odczuwać ból także podczas noszenia obcisłych ubrań i stroju kąpielowego – dodaje.

Labioplastyka to małoinwazyjna procedura ginekologii estetycznej, która w takim przypadku może pomóc pacjentce w normalnym funkcjonowaniu oraz życiu intymnym.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Pacjentkom, zmagającym się z dolegliwościami intymnymi, z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna. Zajmuje się leczeniem dolegliwości intymnych i obejmuje zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu zewnętrznych narządów płciowych i zwiększenie ich funkcji seksualnych.

Jakie są zabiegi ginekologii estetycznej?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są adresowane do kobiet, które nie są zadowolona z kształtu, wielkości oraz wyglądu warg sromowych. Większość zabiegów ginekologii estetycznej jest wykonywana z użyciem lasera bądź innych małoinwazyjnych urządzeń medycznych . Do zabiegów ginekologii estetycznej należy labioplastyka warg sromowych (plastyka warg sromowych).

Zabieg polega na estetycznym uformowaniu warg sromowych mniejszych i większych, przy użyciu lasera lub skalpela. Labioplastyka odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesna. Po operacji trzeba unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i współżycia.

Głównym celem zabiegu jest poprawa jakości życia Pacjentki.

Po zabiegu poprawia się komfort życia oraz samopoczucie Pacjentek. Dobrze się one czują w swoim ciele. Pacjentka odczuwa większą satysfakcję seksualną i czerpie radość z seksu. Plastyka pochwy (waginoplastyka) jest, podobnie jak plastyka warg sromowych, zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej.

Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowymzapewnia zwiększenie elastyczności okolic intymnych oraz ich odmłodzenie (rewitalizacja pochwy). A dzięki temu kobiety przestają mieć problemy z suchością pochwy.

Jakie są wskazania do plastyki pochwy?

Wykonuje się ją zazwyczaj w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg jest wskazany także wówczas, gdy występują:

  • rozciągnięcie warg sromowych, w tym pochwy, wskutek porodów siłami natury

  • fizjologiczne zmiany, spowodowane przebyciem menopauzy 

  • suchość pochwy.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu bądź też procedury leczenia tej dolegliwości za pomocą HiFu

Zabieg ten obejmuje obkurczenie pochwy za pomocą lasera. Następuje odbudowa włókien kolagenowych, a dzięki temu dochodzi do wzmocnienia ścian pochwy i okolic ujścia cewki moczowej.

Gdzie we Wrocławiu wykonywane są zabiegi ginekologii estetycznej?

We Wrocławiu na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej można się zgłosić do Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea. W naszym centrum wykonujemy również:

  1. Powiększanie puntu G

  2. Orgasmic Shot

  3. Leczenie blizn i rozstępów Tropokolanegem

Autor

Dr Paulina Kratochwil: ginekolog zajmująca się w FemiMea zabiegami ginekologii estetycznej takimi jak labioplastyka, wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym, G-Shot, HiFu pochwy czy O-Shot.

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online