Labioplastyka estetyka czy funkcjonalność?

Opis artykułu

Co to jest labioplastyka i kto jest dobrym kandydatem?

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym po to, aby okolice intymne zyskały nowy, atrakcyjny wygląd.

Podczas zabiegu lekarz przy pomocy lasera lub skalpela usuwa nadmiar tkanki i modeluje wargi sromowe, nadając im estetyczny kształt.

Jakie są wskazania do wykonania plastyki warg sromowych?

Zabieg jest adresowany do Pań, które nie są zadowolone z wyglądu swoich okolic intymnych bądź nawet mają kompleksy, spowodowane nieakceptowanym wyglądem, rozmiarem i kształtem warg sromowych.

Przerośnięte wargi sromowe i luźność pochwy są przyczyną dyskomfortu, przeszkadzając w codziennym funkcjonowaniu. Odbierają pewność siebie i zaburzają komfort życia.

Przez takie intymne dolegliwości Panie czują się mniej atrakcyjne. Nie czerpią satysfakcji i przyjemności z seksu.

Pacjentki decydują się na zabieg labioplastyki ze względów estetycznych, np kobieta ma asymetryczne wargi sromowe mniejsze.

Do plastyki warg sromowych skłaniają Pacjentki także względy zdrowotne.

W większości przypadków przerost warg sromowych powoduje dyskomfort w trakcie współżycia i bolesne otarcia podczas np jazdy na rowerze.

Bywa, że dyskomfort powoduje już samo noszenie bielizny, czy kostiumu kąpielowego.

Pacjentki, które mają przerost warg sromowych mniejszych, przerośnięte wargi sromowe większe, zdeformowane wargi sromowe mniejsze, u których występuje asymetria warg sromowych – są najlepszymi kandydatkami do wykonania zabiegu labioplastyki.

Czas trwania zabiegu zależy od zakresu i techniki operacji oraz od budowy anatomicznej Pacjentki.

Mit vs. rzeczywistość: rozprawianie się z mitami dotyczącymi labioplastyki

Statystyki mówią, że tylko 5 na 100 Pacjentek przychodzi do gabinetu ginekologicznego, aby zrobić korektę warg sromowych ze względów estetycznych.

Plastyka warg sromowych obrosła wieloma mitami, spośród których najpopularniejszy jest pogląd mówiący, że zabiegi labioplastyki są fanaberią i nie wynikają z konkretnych problemów zdrowotnych.

Prawdą jest, że labioplastyka nie jest kaprysem.

Pomimo, że jest to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, to jednak nie tylko ze względów estetycznych jest wykonywany.

Jest to zabieg mający przede wszystkim poprawić jakość codziennego życia kobiet.

Mitem jest też to, że labioplastyka jest zabiegiem, który może wykonać każdy, praktycznie wszędzie. Otóż jest to zabieg bardzo trudny, wymagający od lekarza ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Zabieg ten zawsze jest wykonywany za pomocą tej samej metody – to kolejny mit.

Istnieje bowiem wiele metod przeprowadzania zabiegu labioplastyki, które powinny być dostosowane do sytuacji klinicznej i potrzeb każdej Pacjentki.

Poza labioplastyką ginekologia estetyczna oferuje jeszcze wiele ciekawych propozycji pomocy pacjentkom, min. Orgasmic Shot, powiększenie punktu G czy też obkurczanie pochwy metodą HiFu.

Jak labioplastyka wpłynęła na życie pacjentek?

Nie jesteś zadowolona z wyglądu warg sromowych mniejszych? Wstydzisz się rozebrać przed swoim partnerem i odczuwasz dyskomfort w sytuacjach intymnych?

Unikasz współżycia i uprawiania sportu, gdyż przerost warg sromowych wywołuje u Ciebie dolegliwości bólowe?

Dzięki plastyce warg sromowych Pacjentki przestały wstydzić się wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, gdyż wargi sromowe mniejsze uzyskały nowy i estetyczny kształt i rozmiar.

Panie po zabiegu mogą uprawiać sport bez dolegliwości bólowych. Zniknął też problem nawracających infekcji intymnych.

Poprawiła się też jakość życia seksualnego Pań. Zyskały one pewność siebie, wynikającą z akceptacji swego ciała.

Proces rekonwalescencji i oczekiwane rezultaty.

Okres rekonwalescencji trwa najczęściej kilkanaście dni. Do pełnej formy Pacjentka wraca po ok. 4-6 tygodniach.

Rekonwalescencja wiążę się z wygojeniem rany i koniecznością unikania wysiłku fizycznego.

Efekty zabiegu labioplastyki są trwałe i przynoszą oczekiwane rezultaty również w postaci wzrostu poczucia atrakcyjności własnej wartości.

Autor

Dr Beata Dawiec, ginekolog zajmująca się w FemiMea zabiegami ginekologii estetycznej takimi jak labioplastyka, G-Shot, HiFu pochwy czy O-Shot. Na codzień wykonuje również usg ginekologiczne, usg piersi, kolposkopię i histeroskopię. Zajmuje się również młodszymi pacjentkami, które pierwszy raz zgłaszają się do ginekologa

W Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea za zabieg labioplastyki trzeba zapłacić od 3,5 tys zł. Ostateczny koszt zabiegu jest uzależniony od zakresu operacji i ustalany podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Zabieg polega na estetycznym uformowaniu warg sromowych mniejszych, przy użyciu lasera lub skalpela. Istnieje również możliwość plastyki warg sromowych większych poprzez ich wypełnienie kwasem hialuronowych – możesz o tym przeczytać tutaj.

Przerośnięte wargi sromowe powodują kompleksy i dyskomfort.

Utrudniają wykonywanie codziennych czynności, w tym korzystanie z aktywności fizycznej (np jazdy na rowerze czy jazdy konnej). Odbierają radość ze współżycia.

Warto wziąć pod uwagę zmniejszenie warg sromowych. Labioplastyka podnosi bowiem komfort życia codziennego Pań oraz jakość i intensywność doznań seksualnych. To sprawia, że kobieta czuje się piękna, szczęśliwa i pewna siebie.

Kilka godzin po zabiegu znieczulenie przestaje działać i pojawia się niewielki ból, który można uśmierzyć lekami przeciwbólowymi. W kolejnych dniach ból jest niewielki.

Po tygodniu od zabiegu Pacjentka praktycznie nie odczuwa już bólu.

Przez ok. miesiąc po zabiegu nie powinno się golić ani depilować miejsc intymnych.

Panie po zabiegu czerpią radość z aktywności fizycznej, a ich życie erotyczne jest źródłem satysfakcji i zadowolenia.

-To przysłowiowy strzał w dziesiątkę – twierdzą Pacjentki z Centrum FemiMea, które przeszły zabieg plastyki warg sromowych.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, do których zalicza się labioplastyka, nie są refundowane przez NFZ. Można je wykonać tylko w prywatnej klinice.

  • Dzięki laserowemu pomniejszeniu warg sromowych można zlikwidować otarcia i powstawanie rany.
  • Zabieg ten pozwala na swobodny dobór bielizny i komfortowe współżycie.
  • Efekt jest widoczny od razu po zabiegu.
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online