Social media pełne wiedzy! Vol. 3

Opis artykułu

3. odsłona naszego cyklu “Social Media Pełne Wiedzy” dotyczy tematu, który jeszcze nie jest zbyt często poruszany. Mówimy o ginekologii estetycznej. Panie dopiero dowiadują się, że często nieinwazyjnymi zabiegami mogą polepszyć komfort swojego życia, co wpływa nie tylko na zwiększone odczucia seksualne, ale też na całą strefę psychiczną. 

Kiedy możemy skorzystać z ginekologii estetycznej?

“Porozmawiajmy o miejscach intymnych” – tak rozpoczyna video dr Beata Dawiec. Dla jednych temat wstydliwy, inni nie wiedzą, że ich komfort można zwiększyć. Kiedy udać się na konsultację do ginekologa, który specjalizuje się w ginekologii estetycznej? I z jakich zabiegów można skorzystać?

Więcej o tym czym jest ginekologia estetyczna przeczytasz tutaj.

Porody mają dwa aspekty! Jakie?

Nareszcie na świecie jest nasze wyczekane dziecko. Kochamy je nad życie. Porody mogą jednak nieść powikłania zdrowotne w miejscach intymnych kobiet. Jeśli czujesz, że Twój komfort jest mniejszy, może to jest najlepszy moment, żeby umówić się na konsultację z ginekologiem, który specjalizuje się w ginekologii estetycznej

O’Shot! Co to za zabieg? Kiedy z niego korzystamy?

Zdarzyło Ci się narzekać na jakość doznań podczas stosunku intymnego? Może w ostatnim czasie coś się wyraźnie zmieniło? Może na to mieć wpływ wiele czynników. Być może warto skonsultować się z ekspertem od ginekologii estetycznej. Coraz więcej Pań korzysta z zabiegu O’Shot. Dlaczego?

Przeczytaj nasz artykuł

Pytanie od Pacjentki o woskowanie bikini 

Czy woskowanie miejsc intymnych może je rozciągnąć? Jak myślicie? Pani Dr Beata Dawiec odpowiada krótko i jednoznacznie. 

I to też dobry moment, by przypomnieć: Śmiało zadawajcie pytania o rzeczy, które Was nurtują. My postaramy się odpowiedzieć. 

Wysoka jakość życia intymnego. Czy to jest fanaberia?

Trudno jest mówić o życiu intymnym. Jedna z pacjentek zaufała Pani dr Beacie Dawiec i podzieliła się tym, co usłyszała, że to fanaberia.
Co odpowiedziała ginekolożka?

Blizny w miejscach intymnych kobiet 

Czasem po porodach zdarza się, że blizny po nacięciu krocza są bolesne i mało estetyczne. Można takie blizny zrewitalizować. Posłuchajcie, co mówi dr Beata Dawiec. 

O szczegółach rewitalizacji  blizn osoczem bogatopłytkowym możesz przeczytać tutaj.

Rozmawiamy o miejscach intymnych kobiet

Ginekolog potrafi zdiagnozować wczesne etapy chorób, tak żeby nie dopuścić do rozwinięcia np. zaawansowanego raka. Prowadzi ciążę tak, żeby dziecko bezpiecznie przyszło na świat. A czy wiecie, że ginekolog to może być również nasza zaufana osoba, z którą rozmawiamy o tym, jak zmienia się nasze życie intymne? 

Jednym z zabiegów ginekologii estetycznej jest powiększane tzw. punktu G, więcej o przeczytasz tutaj

Plastyka warg sromowych

W FemiMea prowadzimy również zabiegi medycyny estetycznej. Są to zabiegi nieinwazyjne, jak i inwazyjne. Jednym z zabiegów, które wykonujemy to plastyka warg sromowych, dzięki czemu przywracana jest ich symetryczność.  

O szczegółach labioplastyki możesz przeczytać w naszym specjalnym artykule.

Osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej

Osocze bogatopłytkowe ujędrnia nie tylko twarz, ale też w ciągu 2 tygodni od wstrzyknięcia może przywrócić jakość życia intymnego. O tym opowiada dziś dr Beata Dawiec. 

Atrofia pochwy. Co to jest? I jak pomóc? 

Atrofia pochwy to ścieńczenie śluzówek związane z wiekiem. Czy można temu zaradzić? Tak. Tym bardziej, że suchość, która może też wywoływać urazu mechaniczne miejsc intymnych, potrafi uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. 

W przypadku atrofii skuteczny jest również zabieg HiFu, o którym możesz przeczytać tutaj.

Czy znacie już Vol. 1 i Vol. 2 naszego cyklu Social Media Pełne Wiedzy? Jeśli nie oglądaliście jeszcze, serdecznie polecamy. A jeśli ta wiedza merytoryczna nie jest Wam obca, to śmiało dzielcie się ze wszystkimi, których lubicie bardziej i mniej.

Autor wpisu

dr Beata Dawiec

dr Beata Dawiec

ginekolog zajmująca się zabiegami ginekologii estetycznej takimi jak labioplastyka, G-Shot, HiFu pochwy czy O-Shot. Na codzień wykonuje również usg ginekologiczne, usg piersi, kolposkopię i histeroskopię.

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online