Ginekologia

To dobra informacja, że jest Pani na stronie centrum FemiMea. Cieszymy się. Ginekologia i położnictwo to nasze specjalności. Staraliśmy się możliwie, jak najdokładniej opisać każde z badań, które wykonujemy, jeśli ma jednak Pani dodatkowe pytania, proszę śmiało pisać. Dobrą platformą do zadawania pytań jest nasz profil na Facebooku:  https://www.facebook.com/femimea/

Najlepszą praktyką w ginekologii jest coroczna wizyta kontrolna u ginekologa. Dlaczego? Medycyna rozwija się w mgnieniu oka. Wciąż jednak nie jest tak doskonała, jakby ludzkość chciała. Coroczne wizyty ginekologiczne pomagają wyłapać wrogie stany zapalne i zmiany, zanim te zrobią na tyle duże spustoszenie, że leczenie jest już trudne lub mniej możliwe. 

W centrum FemiMea korzystamy z najnowszych osiągnięć medycyny. Wiedza, na której bazujemy jest uściślona także o wiedzę z ostatnich pięciu lat. Bierzmy udział w kongresach medycznych oraz szkoleniach w Polsce i za granicą. Sami prowadzimy badania naukowe, ale też jesteśmy w kontakcie z najlepszymi, światowymi ekspertami.

Są takie kobiety, które wiedzą, że profilaktyka ginekologiczna jest istotna, ale obawiają się samego badania ginekologicznego. Co rozumiemy, ale też uspokajamy. To jest taki dyskomfort, który maksymalnie można oswoić. Z doświadczenia wiemy, że pierwszym elementem jest wiedza odnośnie tego, jak badanie będzie przebiegało, drugim elementem jest spokojna, profesjonalna, szanująca kobiecą intymność postawa lekarza.

Ostatnio jeden z lekarzy, który pracuje na Podhalu, wspomniał, że na jego oddziale jest lekarz, który nie robi USG. To skłoniło nas do rozmyślań. Rzeczywiście USG jako metoda badań, jest powszechna, ale dawniej lekarze nie byli jej uczeni na studiach. To pokazuje, jak medycyna się zmienia. Mówi się, że co 10 lat wiedzę medyczną trzeba pozyskać od nowa. Tak szybkie są zmiany. My to rozumiemy.

Cytologia to badanie, które wykonujemy w celu wykrywania zmian przedrakowych w obrębie nabłonka szyjki macicy.

Badanie to jest wykonywane w czasie badania ginekologicznego we wziernikach za pomocą jednorazowej szczoteczki.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem wykrywanym u kobiet zarówno w Polsce, jak i na Świecie. Stanowi on ponad 20% wszystkich zachorowań na nowotwory.
Każda kobieta może zmniejszyć ryzyko wykrycia go na zaawansowanym etapie…

Przygotowanie do kolposkopii: Badanie wykonujemy po miesiączce, 3 dni wcześniej należy powstrzymać się od leków dopochwowych, irygacji pochwy oraz współżycia. Należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Acard ) 5-7 dni przed badaniem.