Labioplastyka efekty

Opis artykułu

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się w Polsce zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Pacjentki, niezadowolone zwłaszcza z wyglądu warg sromowych mniejszych, chętnie decydują się na zabieg plastyki warg sromowych – przyznaje dr Paulina Kratochwil ginekolog, zajmująca się wykonywaniem zabiegów ginekologii estetycznej w Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea. Labioplastyka jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym, poprawiającym komfort życia Pań. Zdecydowana większość Pacjentek po zabiegu labioplastyki czerpie radość z aktywności fizycznej, a ich życie erotyczne jest źródłem satysfakcji i zadowolenia – dodaje Dr Paulina.

Warto wiedzieć, że wargi sromowe mniejsze oraz wargi sromowe większe wchodzą w skład zewnętrznych narządów płciowych kobiety. Oprócz tego wyróżniamy jeszcze wzgórek łonowy, przedsionek pochwy i łechtaczkę. A czy wiesz, że celem warg sromowych jest ochrona tych delikatnych miejsc przed uszkodzeniami, otarciami i infekcjami?.

Zdarza się jednak, że kształt i wielkość oraz asymetria warg sromowych nie pozwalają im pełnić tej funkcji, przyczyniając się do częstszych stanów zapalnych i podrażnienia miejsc intymnych – przyznaje dr Beata Dawiec, ginekolog, również zajmująca się wykonywaniem zabiegów ginekologii estetycznej w Centrum FemiMea.

Asymetria warg sromowych mniejszych, przerośnięte wargi sromowe mniejsze, czy zdeformowane wargi sromowe mniejsze, na skutek porodów siłami natury. Takie niedoskonałości w obrębie warg sromowych mniejszych utrudniają codzienne funkcjonowanie i sprawiają, że Panie odczuwają dyskomfort, związany z wyglądem swoich okolic intymnych.

Przerośnięte wargi sromowe utrudniają codzienne funkcjonowanie i zaburzają życie intymne…

Przerost warg sromowych mniejszych przeszkadza w wykonywaniu codziennych aktywności – w uprawianiu sportów, odbiera pewność siebie i pogarsza somooocenę. Pacjentka może odczuwać ból także podczas noszenia obcisłych ubrań i stroju kąpielowego. Specjaliści zajmujący się wykonywaniem zabiegów ginekologii estetycznej przyznają, że przerośnięte wargi sromowe mniejsze ocierają się o odzież, powodując powstawanie ran.

W związku z tym nietrudno o nawracające infekcje w obrębie miejsc intymnych – zaznaczają nasze rozmówczynie z Centrum FemiMea.

Wiele kobiet, mających przerost warg sromowych mniejszych, skarży się na higienę intymną, ma też problemy z aktywnością seksualną. Przerost warg sromowych mniejszych, czy zbyt duże wargi sromowe, negatywnie wpływają na jakość stosunków seksualnych.

Zdarza się, że Pacjentki mają przerośnięty napletek łechtaczki, całkowicie zasłaniający łechtaczkę. W takim przypadku kobiety mają trudności w osiągnięciu orgazmu łechtaczkowego– tłumaczą nasi ginekolodzy. Zabieg plastyki napletka łechtaczki, czyli tzw. hoodoplastyka, może być wykonany łącznie z zabiegiem plastyki warg sromowych bądź jako odrębna procedura.

Do wykonania labioplastyki skłania Panie najczęściej niesatysfakcjonujący wygląd warg sromowych.

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych mniejszych

Jakie są wskazania do zabiegu labioplastyki?

Kobiety wykonują plastykę warg sromowych mniejszych przede wszystkim z powodu nieakceptowanego wyglądu miejsc intymnych. Chcą poprawy estetyki warg sromowych.

Wskazaniami do operacji warg sromowych mniejszych są:

  • asymetria warg sromowych
  • przerost warg sromowych
  • zdeformowane wargi sromowe po porodzie
  • dyskomfort podczas uprawiania seksu i sportu.

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, który polega na zmianie wielkości albo kształtu warg sromowych. Warto wiedzieć, że zabieg labioplastyki zazwyczaj ma na celu zmniejszenie warg sromowych.

Zabieg labioplastyki w większości przypadków nie jest kaprysem, lecz próbą uchronienia się przed poważnym dyskomfortem fizycznym i psychicznym – zaznaczają specjaliści z Centrum FemiMea.

Lekarze zalecają, aby co najmniej tydzień przed planowanym zabiegiem odstawić lekarstwa, mogące wpływać na krzepliwość krwi.

 

O zabiegu labioplastyki przeczytasz też tutaj.

Operacja warg sromowych mniejszych nie boli!

Czy plastyka warg sromowych mniejszych jest bolesna? – pyta Pani Helena, która wkrótce przejdzie zabieg labioplastyki w Centrum FemiMea.

 

Zabieg labioplastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, czyli nie jest bolesny – potwierdzają specjaliści z Centrum FemiMea.

 

Najczęściej stosowaną metodą jest chirurgiczne usunięcie nadmiaru warg sromowych. Choć warto pamiętać, że labioplastyka laserowa z medycznego punktu widzenia nie różni się od metod tradycyjnych. W dniu operacji warg sromowych lekarz prowadzący rozmawia z Pacjentką i ostatecznie kwalifikuje do przeprowadzenia zabiegu labioplastyki. Podczas operacji warg sromowych stosuje się najczęściej szwy wchłanialne.

Jakie efekty można osiągnąć, wykonując plastykę warg sromowych?

Dzięki korekcji warg sromowych mniejszych można nie tylko poprawić jakość życia codziennego, ale także przywrócić odczuwanie przyjemności i satysfakcji ze współżycia seksualnego. Można poprawić samopoczucie i stan psychiczny Pacjentki.

 

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu labioplastyki?

  • opóźniony proces gojenia
  • krwiaki
  • obrzęk
  • krwawienie
  • przejściowe lub trwałe zaburzenia czucia w okolicy warg sromowych mniejszych.

W okresie pooperacyjnym obowiązuje ścisła higiena ran – trzeba zmieniać opatrunki (najczęściej w formie podpasek) minimum dwa razy dziennie. Należy się także zgłaszać na pooperacyjne wizyty kontrolne.

 

Dr Paulina Kratochwil: ginekolog zajmująca się w FemiMea zabiegami ginekologii estetycznej takimi jak labioplastyka, wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym, G-Shot, HiFu pochwy czy O-Shot.

 

 

Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online
Umów się online